Spojte se s námi


Fotbal

Raketový start a pak už nic. Ondřej Lingr prožívá ve Feyenoordu herní půst a poslední tři utkání neodehrál jedinou minutu

V dresu Slavie byl klíčovou postavou. Jeho druhé červeno-bílé angažmá už tak zářivé není. Český reprezentant po svém příchodu do Feyenoordu i přes omezenou minutáž zaujal. Nyní ovšem prožívá herní půst.

Publikováno

dne

V dresu Slavie byl klíčovou postavou. Jeho druhé červeno-bílé angažmá už tak zářivé není. Český reprezentant po svém příchodu do Feyenoordu i přes omezenou minutáž zaujal. Nyní ovšem prožívá herní půst.

Ondřej Lingr byl jedním z horkých témat slávistického přestupového období. Jeho odchod byl více než očekávaný. Stačilo si pouze počkat na to kam a především za kolik. Pětadvacetiletý fotbalista je jedním z nejtalentovanějších prospektů českého fotbalu a o to bolestivější je aktuální pohled na jeho herní vytížení.

I přes hlasitý zájem řeckého Panathinaikosu se Lingr vydal směr Nizozemsko. Feyenoord ho získal na roční hostování s povinnou opcí na budoucí odkup. Slavia by měla i s případnými bonusy vyinkasovat dohromady zhruba pět milionů eur, tedy asi 120 milionů korun.

Na první pohled skvělá volba. Nizozemsko je pro mladé a talentované fotbalisty perfektní destinací k rozvoji a nejednou se stal odrazovým můstkem pro přestup do daleko věhlasnějšího klubu.

A co víc? Feyenoord je úřadujícím mistrem nizozemské Eredivisie. Prezentují se velmi intenzivním stylem – něco podobného, na co byl Ondřej Lingr zvyklý během působení ve Slavii. Vstup do nového angažmá měl i přes omezenou minutáž více než povedený.

První zápas, prvních sedm minut na hřišti a ihned první asistence. První střelecký zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Ihned po reprezentační pauze stačila minuta na hřišti k tomu, aby si v utkání proti Heerenveenu otevřel střelecký účet.

Mohlo se zdát a především se dalo očekávat, že by měl český reprezentant dostat postupem času větší a větší minutáž. Jenže Lingr spadl poslední zápasy z role žolíka do pozice nehrajícího diváka.

Poslední sedm soutěžních duelů sčítá celkem 40 odehraných minut. Ale co hůř – z toho si jednatřicet minut připsal během utkání s Twente. Sedm minut proti Zwolle a dvě v zápase s Laziem Řím. Poslední tři proseděl kompletně na lavičce náhradníků.

Má to těžké. Jeho oblíbenou pozici zastává čtyřiadvacetiletý Calvin Stengs, který si v aktuálně běžícím ročníku připsal tři branky a šest gólových přihrávek. Právě jeho střídal Ondřej Lingr při své poslední větší minutáži. Poslední tři utkání, ve kterých nedostal český záložník důvěru, strávil nizozemský šikula na hřišti celých devadesát minut.

Zarážející je ovšem pohled na utkání s Vitesse, kde Lingr nedostal šanci ani na jedinou minutu a to i přesto, že utkání bylo po necelých padesáti minutách rozhodnuto ve prospěch Feyenoordu. Calvina Stengse po šestašedesáti minutách střídal slovenský mladík Leo Sauer.

Zdroj: Livesport, Transfermarket

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.