Reklama

Rafa Benítez: K mému odchodu z Newcastlu vedly nejen tři roky nesplněných slibů

Válka pokračuje! Respektive ještě ani nebyla pořádně ukončena. Ani odchod Rafaela Beníteze z Newcastlu United neukončil spor mezi ním a vedením klubu. V médiích tak doposud můžeme pozorovat oboustranná vyjádření k druhé straně. Posledně tak učinil španělský stratég, který chce pouze očistit svou osobu od různých nařčení ze strany tradičního anglického klubu.

http://gty.im/1141143289

Není to tak dávno, kdy výkonný ředitel Newcastlu United Lee Charnley prohlásil, že Rafa Benítez šel hlavně po penězích, a to údajně mělo stát za jeho odchodem z klubu. Španělský trenér se však bránil slovy, že při příchodu na sever Anglie mu byly slíbeny investice do akademie a tréninkového zázemí, přičemž během tří let strávených v útrobách St. James’ Parku došlo maximálně k vymalování šaten.

Nyní se již kouč čínského klubu Dalian Yifang vyjádřil znovu: „Kdyby mi šlo o peníze, mohl jsem odejít dříve. Vedení Newcastlu mělo více než rok na to, aby vyřešilo můj kontrakt. Když jsme se po uplynulé sezoně sešli, nepodali mi nabídku, kterou bych mohl přijmout.“

Proč nabídku přijmout nemohl? Odpověď je jednoduchá. „Řekli mi, že nechtějí investovat do akademie a tréninkového zázemí. Jejich myšlenkou projektu byla politika nákupů hráčů do 24 let, a podle mého názoru jejich přestupový rozpočet nestačil k tomu, abychom mohli soutěžit a umístění v první desítce,“ prohlásil Benítez.

„Po tomto setkání jsem věděl, že se již nevrátí s adekvátní nabídkou. Když jsem se s nimi setkal o 19 dní později, nabídli mi stejný plat jako před třemi lety s ještě menší kontrolou nad přestupy,“ zakončil bývalý kouč Magpies své vyjádření.

Na čí straně je pravda? To se zřejmě jen tak nedozvíme. Fanoušci klubu však celou dobu Benítezova působení na severu Anglie stáli právě na jeho straně a zřejmě se na tom jen tak nic nezmění.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené