Spojte se s námi


Fortuna liga

Radost ve Slavii! Posila z Itálie má skvělou formu. Navíc pomohla ukončit rok starou sešívanou ostudu

V zimě dorazila do pražské Slavie nečekaná posila z Itálie, která během jarních bojů za B tým nabrala skvělou formu. Také díky tomu sešívaní ukončili rok starou ostudu a vrátili se do druhé ligy.

Publikováno

dne

V zimě dorazila do pražské Slavie nečekaná posila z Itálie, která během jarních bojů za B tým nabrala skvělou formu. Také díky tomu sešívaní ukončili rok starou ostudu a vrátili se do druhé ligy.

Patřil mezi největší talenty českého fotbalu, ale kvůli zranění se ve dvaadvaceti letech rozehrává v rezervě Slavie. Ale jde mu to na jedničku. Také díky brankám Lukáše Vorlického vyhráli sešívaní skupinu A třetí ligy a vyhlíží baráž o postup do té druhé. Jistotu postupu ale už mají, Velvary výše nechtějí.

Slavia odchovance Zbrojovky Brno, který strávil šest let v Atalantě Bergamo, přivedla v zimě a záložník jí pomaloučku začíná důvěru splácet. Uzdravil se z nepříjemného zranění kolene a čtyřmi góly v šesti zápasech pomohl „béčku“ k triumfu v ČFL.

Vorlický má tři starty ve slavné Serii A a v příští sezoně by si klidně mohl připsat první zářezy také v české nejvyšší soutěži. Když mu vydrží forma a především zdraví, Jindřichovi Trpišovskému to určitě neunikne.

Slavia B je opět druholigová

Naposledy Vorlický dvěma góly rozhodl o triumfu Slavie B na hřišti Hostouně (3:1). Také zásluhou tohoto výsledku triumfovala Slavia v ČFL o šest bodů před druhými Domažlicemi a nyní ji ještě čeká formalita v podobě barážového dvojutkání s Velvary, vítězem skupiny B.

„Baráž o druhou ligu proběhne 12. a 15. června, kdy se sešívaní střetnou s vítězem ČFL skupiny B, Velvary. První utkání je na programu ve Velvarech, odveta pak doma, na Xaverově,“ upřesňuje informace oficiální web sešívaných.

Velvary totiž do vyšší soutěže postoupit nechtějí. Díky návratu do druhé nejvyšší soutěže červenobílí odčinili ostudu z minulého ročníku, kdy z ní spadli. Pro rozvoj mladých hráčů z kvalitní slávistické akademie je tato soutěž nezbytná, jak je vidět u konkurenční Sparty.

O stupínek výše si jistě velmi rád zahraje i Vorlický, z jehož skvělé formy mají ve Slavii velkou radost.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.