Reklama

Radoslav Látal po sezoně končí na postu hlavního trenéra Sigmy Olomouc

Nekonzistentní výsledky, špatný a nedůrazný herní projev a zbytečné ztráty bodů, to jsou jedny z mnoha důvodů, proč se dnes vedení fotbalové Sigmy Olomouc rozhodlo po sezoně odvolat hlavního kouče Radoslava Látala společně s asistentem Nečkem.

Zdroj: Sigma Olomouc

Sigma Olomouc v posledních letech nezažívá zrovna plodné fotbalové období. Odchází nejsilnější a nejstabilnější opory týmu a mužstvo není dále schopno konzistentně získávat body a vítězit.

I to byl jeden z důvodů, proč dnes ráno oznámilo vedení hanáckého celku oficiální odvolání hlavního kouče Radoslava Látala a jeho asistenta Jiřího Nečka.

Do konce letošního ročníku zbývají 4 ligová kola, po kterých následně zmiňovaným aktérům vyprší smlouva a na lavičce Olomouce skončí. Tuto okolnost oznámil ve svém výroku sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

“Po vzájemné diskuzi jsme se s trenérem domluvili, že po skončení současné sezóny nebudeme dále pokračovat ve spolupráci. Vzhledem k tomu, že kádr neprojde výraznými změnami, shodli jsme se na nutnosti dodat týmu nový impuls,” řekl v rozhovoru pro klubový web.

“Proto do nové sezóny půjdeme s novým trenérem. Od dnešního dne se budeme snažit hledat vhodného nástupce,“ uvedl Minář.

Kdo se tedy na začátků nového ligového ročníku postaví ke kormidlu fotbalové Sigmy Olomouc je v tuto chvíli ve hvězdách.

Látal do horkého křesla usedl v květnu 2019. V první sezoně pod jeho vedením hráli Hanáci o udržení ve Fortuna lize, v té letošní se nakonec pohybují v klidném středu tabulky.

Olomoučtí navíc v posledních 4 ligových utkáních nezvítězili ani jednou a mají vůbec nejvyšší počet remízových výsledků ze všech.

Fanoušci klubu z hanácké metropole tak budou jen doufat, že příchod nového trenéra přinese do týmu zdravou energii a impuls, jenž by mohl jejich svěřence vrátit zpět do bojů v horní polovině tabulky.

Zdroje: Sigma Olomouc, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. V české lize jsem ,již viděl všelico,ale tak darebný výkon co předvedla Sigma v Jablonci nepamatuji.Kdyby hrál Jablonec v sedmi,tak by stejně vyhrál.Pokud by tam pan Látal zůstal,tak je Sigma v příštím roce prvním sestupujícím.Prosím Vás přiveďte zpátky pana Psotku nebo pana Pivarníka.

  2. Trenér Látal je neskutečný profík a pro vítězství udělá cokoliv, bohužel jeho problém je ve vyjadřování. Když 50-letý chlap nedovede říct souvislou větu, která by dávala smysl, tak nemůže šéfovat týmu. Látoš je uzavřeny do sebe a jediný kdo mu rozumí je on sám. Hráči ho nechápou a když mu začnou rozumět, tak ho nenávidí. Podle toho vypadá hra a hlavně výsledky. Česká liga není pro Látala, tady ty modelky nerady makaji a hrají na 100%. Sigma by potřebovala trenéra Pospichala, aby jim zvedl mandle.

  3. Látalovo plus je, že vyhledává talenty a dokáže je zapojit do týmu. Ale chybí mu smysl pro realitu, snaha o co nejlepší výsledek a hlavně body do tabulky. Proto těch remíz a porážek má Sigma tolik. Kromě toho není Látal dobrý psycholog, často mu tečou nervy a ve svém věku by se mohl snad ovládat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené