Radim Breite po údajném sporu s trenérem opouští Liberec! Kdo ulovil rozeného lídra kabiny?

Mluvilo se o tom již delší dobu, až nyní však eskalovaly údajné spory mezi trenérem Slovanu Liberec Hoftychem a bývalým kapitánem Breitem do takového stádia, že se jejich cesty musely rozejít.

Zdroj: sport.cz

Byť má třicetiletý Breite domov na severu Čech, stěhuje se nakonec na druhou stranu republiky. Jeho služby si nakonec zajistila olomoucká Sigma a může se radovat z akvizice zkušeného a na naše poměry velmi kvalitního záložníka. Navíc s typickými vůdcovskými vlastnostmi, kterých po českých, moravských a slezských trávnících neběhá zrovna mnoho.

Proč však vůbec Liberec opouštěl?

Hned od příchodu trenéra Hoftycha ke Slovanu se libereckými fotbalovými kuloáry tradují zvěsti o napjatém vztahu kouče a hráče. Přitom Breite není jen tak řadovým fotbalistou – v Liberci, který je vyhlášen vysokou fluktuací kádru, byl společně s Ondřejem Karafiátem nejdéle sloužícím hráčem, celkem si připsal v modrobílém dresu celkem 117 startů.

Pod Hoftychem však jeho role začala slábnout, v posledním zápase Liberce na Spartě v sestavě Breite nefiguroval. Trenér upřednostňuje jiné – Balutu, Maru či Hromadu.

Vzhledem k pokročilému fotbalovému věku se Breite rozhodl ještě jednou změnit působiště a hrát za tým, který si jeho služeb bude cenit. Proto se stěhuje do Olomouce.

Breite může doufat, že kouč Látal, který je také vyhlášen svou tvrdohlavostí a náročným přístupem, jej má v oblibě. Snad ano, když jej přivádí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rasismus na českých stadionech neutichá! Sparťanští fanoušci si opět uřízli ostudu

Snahy o vymýcení rasismu v českém fotbale jsou marné. To ukázalo utkání Sparty se Zlínem, ve kterém se "předvedlo" několik příznivců domácího týmu. Pokřiky na hráče tmavé pleti trvaly takřka celé utkání.

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.