Spojte se s námi

Fortuna liga

Rada se opřel do Podroužka: Dřív jsem četl jeho články o tom, že to v klubu nefunguje. Dnes je v nejhorším týmu, chtěl bych vidět jeho reakce

Dříve byly jejich role zcela odlišné. Zatímco Jan Podroužek jako sportovní novinář často kritizoval postavy a kluby v českém fotbale, trenér Petr Rada byl tu a tam jedním z jeho terčů. Nyní je ale Podroužek sportovním manažerem Českých Budějovic a Rada vrací úder.

Publikováno

dne

Dříve byly jejich role zcela odlišné. Zatímco Jan Podroužek jako sportovní novinář často kritizoval postavy a kluby v českém fotbale, trenér Petr Rada byl tu a tam jedním z jeho terčů. Nyní je ale Podroužek sportovním manažerem Českých Budějovic a Rada vrací úder.

Když byl Jan Podroužek sportovním novinářem, měl vždy co říct. Jeho myšlenky měly něco do sebe, ne nadarmo se stal vedoucím fotbalové sekce deníku Sport. Před sezonou se však rozhodl učinit odvážný krok.

Přijal totiž nabídku českobudějovického Dynama a stal se jedním z členů vedení. Je sportovním manažerem. Teorie tedy mohl začít uvádět do praxe. Vědělo se, že to nebude snadné. Jihočeský celek rozhodně nepatří k tomu nejsilnějšímu v nejvyšší lize.

A také to jde znát na výsledcích. České Budějovice se trápí, ve Fortuna lize jsou poslední. Kromě výsledku se klub trápí také herně. Aby toho nebylo málo, tak se hodně řešil kontroverzní krok s vyřazením Jakuba Hory z A-týmu. Hora přitom patřil k oporám.

Situace tak nedávno využil trenérský veterán Petr Rada, jenž táhne za postupem mezi elitu pražskou Duklu. Za zmínku stojí, že právě Rada byl nejednou terčem kritiky nejen deníku Sport. V médiích se jeho výstupy, chování či trenérské kroky probíraly dost často.

Rada se opřel do Podroužka

Petr Rada je rázný. Když se mu něco nelíbí, tak to řekne. Když má něčeho po krk, také tak. A nyní se vyjádřil na adresu Jana Podroužka, kterého jako bývalého novináře pochopitelně dobře zná.

„Dříve psal v novinách, dnes je sportovní ředitel. Chtěl bych vědět, co s tím teď dělá. Když jsem dřív četl jeho články o tom, že to v klubu nefunguje a co teď…Dnes je v klubu, který je poslední. Chtěl bych vidět jeho reakce,“ vyjádřil se trenér v pořadu Přímák na webu Sport.cz.

„Rád bych se s ním sešel, aby mi řekl, jak s tím nakládá. Není to jednoduchá situace, v jiném klubu nepracoval. Teď má najednou tým, se kterým je poslední a on je sportovní ředitel,“ dodal.

Rada mimochodem nepřeje Podroužkovi ani Dynamu nic špatného. České Budějovice považuje za tradiční klub s krásným stadionem. Nicméně jej zarazilo stejně jako veřejnost výše zmíněné vyřazení Hory z A-týmu, který podle něj byl důležitým hráčem.

Zdroj: Přímák, Sport.cz, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené