Reklama

Puskás Arena v Budapešti aneb Jak se žije v “předcovidovém” Maďarsku

Česká republika se v osmifinále utkala s Nizozemskem v blízké Budapešti, kam stejně jako já zamířily tisíce českých fanoušků. Jak se žije v Maďarsku, kde to vypadá jako před covidem?

Příjemnou zprávou pro všechny české fanoušky bylo otevření maďarských hranic, řidiči tak mohli bez problému projet. V hotelu v centru Budapešti nás uvítala doba jako před covidem. Žádné roušky, rozestupy, jakoby v Maďarsku covid neexistoval.

Ve městě tisíce fanoušků, zejména těch nizozemských, jelikož spousta Čechů přijížděla na poslední chvíli. Při vstupu do fanzóny vám security služba změří teplotu a prohledá vás, žádné další kontroly podstupovat nemusíte.

Před stadionem to ve fanzóně skutečně žilo. Takřka hlava na hlavě, drtivá většina oranžových barev. Od 11:00 do 15:00 tam totiž měli Oranjes koncert s vlastním DJem.

Když tato párty skončila, dostali Nizozemci při odchodu z fanzóny vlaječku a začali se šrotovat před městským parkem Városliget, kde je fanzóna postavena. Odtud pak šli Oranjes pochod až k Puskás Areně.

Před vstupem na stadion si musíte dojít pro covidový pásek, který vám dají, když ukážete negativní PCR test a občanku. A od té chvíle už znovu zapomenete, že nějaký ten covid existuje.

Do 67tisícového stadionu se začali hrnout lidi, vše samozřejmě bez roušek či dokonce respirátorů. Taxikář, který nás vezl na stadion, hrdě vyprávěl: “In Budapest only football, no covid,” tedy, že v Budapešti neexistuje covid, ale pouze fotbal.

Ačkoli v Puskás Aréně před zápasem a o poločase hlásili opatření o nošení roušek, nikoho to příliš nevzrušovalo. Narvaný stadion k prasknutí přivítal české fotbalisty bouřlivým potleskem, velký ohlas vzbudili reprezentanti již při prohlídce stadionu hodinu a půl před zápasem. Už v tu dobu byla česká část stadionu poměrně zaplněná.

Elektrizující atmosféra hnala českou reprezentaci za úspěchem, nakonec právě k českému kotli padly oba dva góly. V totální euforii se nacházeli čeští fanoušci ještě dlouho po zápase. V tunelu u východu z tribuny, kde sídlil český kotel, se spustila další vlna skandování, která trvala téměř až do devaté hodiny.

Zdroj: UEFA EURO 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené