Spojte se s námi


Fortuna liga

Pulpit o Baníku: Tohle velké kluby nedělají! Vrba mužstvu nevěří, na úkor Plavšiče nehrají hráči, kteří mají formu

Martin Pulpit byl hlavním trenérem Baníku Ostrava od konce října 2012 do května 2013. Tehdy ovšem Baník bojoval o záchranu v první lize. V posledních letech se Slezané konečně dostali zpět do nejlepší pětice týmů Fortuna ligy, byť momentálně se klubu nedaří.

Publikováno

dne

Martin Pulpit byl hlavním trenérem Baníku Ostrava od konce října 2012 do května 2013. Tehdy ovšem Baník bojoval o záchranu v první lize. V posledních letech se Slezané konečně dostali zpět do nejlepší pětice týmů Fortuna ligy, byť momentálně se klubu nedaří. A právě působení Baníku hodnotí Pulpit v rozhovoru pro 121 Elite Sports.

Jen sedm měsíců trvala v Baníku Ostrava éra fotbalového trenéra Radoslava Látala. Bývalého reprezentanta po dvanácti kolech soutěžního ročníku u posledního týmu tabulky vystřídal trenér Pulpit, který do té doby vedl divizní Svitavy a smlouvu v Ostravě podepsal do června 2013.

Jeho konec se ovšem naplnil mnohem dřív, konkrétně na konci května 2013. Důvodem bylo údajné porušení komunikace, blíže to popsal v tehdejší mimořádné zprávě bývalý předseda Baníku Petr Šafarčík, jehož slova ocitoval Sport.cz.

Tehdejší Šafarčíkovo a Pulpitovo vyjádření

„Důvodem je porušení pravidel komunikace klubu, konkrétně vystoupení pana Pulpita v dnešním vydání deníku Sport. Klub jako Baník něco takového tolerovat nebude.

Nejsem hluchý ani slepý. Věděl jsem, že manažer Slončík jedná s trenérem Svědíkem. Nepřipadalo mi to etické ani profesionální,“ řekl tenkrát kouč Pulpit.

Vyhazov i navzdory splněnému cíli

Toho se totiž dotklo, že i přes splněný cíl, a tedy zachránění Baníku v nejvyšší soutěži, se vedení ostravského klubu chystalo s Pulpitem ukončit spolupráci.

„Znovu opakuju, cíl jsme splnili. Nemusím asi nikomu popisovat, v jaké situaci a atmosféře jsme pracovali zvláště ve chvíli, kdy se blížilo rozhodnutí města o tom, zda odkoupí Bazaly, a kdy nebylo jisté, jak to dopadne. Akorát mám trochu otlučená kolena od toho, jak mi někteří lidé házeli klacky pod nohy. A trochu mě bolí záda od toho, jak mi do nich někdo vrážel nůž,“ dodal.

Další a podobná slova pak prakticky znamenala jeho konec v Baníku Ostrava. Ten se v posledních letech konečně vrátil do elitní pětice týmů, byť aktuálně se slezskému celku nedaří a je až čtrnáctý.

A právě působení Baníku v ročníku 2022/23, práci Pavla Vrby a další věci hodnotí jeho bývalý hlavní trenér Pulpit.

Aktuální postavení klubu FC Baník Ostrava ke 4. říjnu 2022 dle hodnocení Martina Pulpita:

V současné době nemá význam polemizovat o tom, zda v letním přestupním termínu byl kádr dostatečně a kvalitně posílen, po 10 odehraných kolech má Baník 10 bodů, skóre 14:15 a propadl se na 14. místo tabulky.

V domácích 6 zápasech dokázal pouze dvakrát zvítězit, což je vzhledem k velikosti klubu, jeho ambicím a fanouškům žalostně málo. Dle mého názoru má tento tým na to, aby hrál v 1. polovině tabulky.

Rozporuplné jsou především pozápasová vyjádření trenéra Vrby, který svými slovy dává najevo, že mužstvu nevěří, což kabina musí vnímat a nemá to na její klima dobrý vliv. Trenér minimálně zodpovídá za defenzivní činnost mužstva.

Vzhledem ke kvalitě obránců, jako jsou Frydrych, Lischka, Ndefe, Fleišman a další v čele s brankářem Laštůvkou, tým dle mého názoru inkasuje příliš mnoho branek.

Během 10 dnů se dá jednoduchými cvičeními defenzivní činnost výrazným způsobem zlepšit. Souhlasím, že obranná činnost začíná již od ofenzivních hráčů, tady se musí trenér rozhodnout, jak vysoko a jakým způsobem bude tým napadat.

Dle mého názoru to není vidět a pokud ano, není to přesvědčivé. Baník zatím vstřelil 14 branek, což považuji za průměrné číslo. Dost často mění rozestavení, což velké kluby nedělají.

Mužstvo nemá klasického špílmachra. Částečně ho nahrazuje Kuzmanovič, čekalo se také na uzdravení Almasiho. Jako last minute přišli do mužstva dvě posily Cadu a Plavšič. Na jejich úkor však přestali nastupovat hráči, kteří měli sportovní formu, Jaroň a Buchta.

V kuloárech se dále hovoří i o nepříliš dobrém stavu mezi hráči a trenérem Vrbou a některými hráči a jejich vztahu ke značce FC Baník Ostrava.

Baník čeká ještě velice těžký podzim vzhledem k rozlosování. Příští kolo nastupuje v Liberci, hostí doma Slovácko, jede do Plzně, hostí doma Slavii. Čeká ho těžké rozlosování a hodně těžká práce k tomu, aby se alespoň do poloviny prvoligové tabulky dostal.

Zdroj: Fortuna liga, 121 Elite Sports

Reklama

Fortuna liga

Derby nováčci. Kdo zažije atmosféru největšího českého zápasu poprvé?

Pražské derby v neděli opět rozdělí republiku na dva tábory. Jak Slavia, tak Sparta mají v kádru několik nováčků, kteří by mohli okusit atmosféru derby poprvé.

Publikováno

dne

Pražské derby v neděli opět rozdělí republiku na dva tábory. Jak Slavia, tak Sparta mají v kádru několik nováčků, kteří by mohli okusit atmosféru derby poprvé.

Slavia

Andres Dumitrescu

Rumunský halfbek přišel do Slavie těsně před koncem přestupového období. Jindřich Trpišovský odtajnil, že bude využívaný spíše na halfbeku než klasickém levém obránci. Ve čtvrtek proti Servette zaznamenal debut, to spíš znamenalo ale šetření Lukáše Provoda, který dostane v derby přednost.

Michal Tomič

Do Slavie sice přišel už v zimě, ale odešel hned na hostování do Mladé Boleslavi. Teď by mohl zažít své první derby, i když otázkou je, jestli se na hřiště dostane. Patří sice do rotace, ale přednost má Douděra či Schranz.

Tomáš Vlček

Mladý odchovanec, který svými výkony po návratu z hostování rozhodně zaujal. Jeho nasazování je zatím půl na půl, pokud se však sešívaní rozhodnou jít do tří stoperů, mohl by se na hřiště podívat.

Conrad Wallem

Norský univerzál, který zatím nemá svůj post, ale působí jako záplata. V Edenu se skvěle chytil, debutový gól vstřelil po minutě na hřišti. V lize poté vstřelil první gól panenkou z penalty. Zažije i první derby?

Mojmír Chytil

Pokud se říká, že u cizinců je občas problém, aby pochopili význam derby, to u Mojmíra Chytila neplatí. Rodák z Prostějova rivalitu vnímá odmala, teď se jí poprvé účastní. Otázkou je, zda od začátku nebo až ve druhém poločase.

Muhamed Tijani

Přicházel jako čtvrtý útočník, jako kladivo do závěrů zápasů. Neforma jeho kolegů a naopak jeho buldočí povaha a pár gólů jej však dostaly do základu. Proti Spartě by mohl naskočit od první minuty.

Sparta

Peter Vindahl

Velká zkouška. Peter Vindahl se zatím ukazuje velmi dobře, ale derby, zvlášť venkovní, je něco jiného. Zejména pod Tribunou Sever bude pod velkým tlakem, jak to ustojí?

Angelo Preciado

Je ve Spartě chvíli, proti Slovácku už stihl debut, s Arissem byl poprvé v základní sestavě. Má se stát jedničkou na pravé straně obrany a nahradit nepřesvědčivého Wiesnera s Mejdrem. Derby je ale velký zápas a Preciado ještě není s týmem tak sehraný. Dostane šanci v tak velkém zápase?

James Gomez

Mladý stoper, který přicházel spíše s potenciálem do budoucna. Přednost má trojice Krejčí, Sörensen, Panák, případně Vitík. Do derby nejspíš nenastoupí.

Veljko Birmančevič

Srbský fotbalista se zatím ukazuje ve skvělém světle a to i v předkolech pohárů, těžší soupeři mu tak nedělají problémy. Je ale otázka, jestli Priske nepřednostní Olatunjiho a neponechá si Birmančeviče do druhého poločasu.

Matěj Ryneš

V minulé sezóně nastupoval za Hradec, teď si jej Sparta stáhla a postupně vytlačil ze sestavy Jaroslava Zeleného. Proti Limassolu byl šetřen a hrál právě Zelený, mohlo by to znamenat, že právě on dostane přednost v derby?

Victor Olatunji

Jedna z velkých letních posil. V úvodu angažmá vypadal krkolomně, neohrabaně, postupně se ale do toho dostává a je cítit. I u něj je otazníkem, zda naskočí od prvních minut, nebo dostane přednost Birmančevič.

Václav Sejk

Mladý buldog, který má zkušenosti již z mládežnického derby, to dospělé jej ale čeká poprvé. Jeho případné nasazení se bude nejspíše odvíjet od stavu utkání.

Zdroj: Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Stihne Kairinen derby? Bohužel to nevypadalo příliš dobře. Je možné, že se nám jej podaří vykurýrovat a bude v neděli připravený, přiznal Priske

Po vítězném utkání s Arisem Limassol se Sparta chystá na nedělní derby, ve které nechce zopakovat ostudu z podzimu minulého roku. Trenér Brian Priske na tiskové konferenci promluvil o zdravotním stavu Kairinena či o tom, co od zápasu očekává.

Publikováno

dne

Po vítězném utkání s Arisem Limassol se Sparta chystá na nedělní derby, ve které nechce zopakovat ostudu z podzimu minulého roku. Trenér Brian Priske na tiskové konferenci promluvil o zdravotním stavu Kairinena či o tom, co od zápasu očekává.

V utkání s Arisem byla Sparta favorit a i když prohrávala, potvrdila své kvality a nakonec zaslouženě zvítězila. V průběhu první půle nicméně přišla o člena základní sestavy.

Kaan Kairinen musel střídat kvůli blíže nespecifikovanému zranění, dle děkovačky by se ovšem mělo jednat o zraněný kotník. Stihne nedělní derby?

„Je moc brzy dělat závěry, momentálně je totiž na cestě do nemocnice. Bohužel to nevypadalo příliš dobře. Je možné ale, že se nám jej podaří nějakým způsobem vykurýrovat a bude v neděli připravený,“ řekl Priske na tiskové konferenci.

Čtvrteční zápas je již minulostí a všichni v týmu se musí okamžitě začít soustředit na nedělní derby. Slavia poslala do zápasu se Servette poměrně obměněnou sestavu a může být tedy svěžejší.

„Obecně řečeno si jsme vědomi toho, že nás v neděli čeká další zápas. Když hrajete tři utkání v jednom týdnu, je třeba rozložit síly nejlepším možným způsobem, tedy tak, abychom v každém utkání byli schopni udržet vysokou intenzitu.

Sestavu vybíráme takovou, o které jsme přesvědčeni, že může být vítězná. Dnes jsme hráli první utkání skupiny, navíc doma, takže získat tři body bylo opravdu důležité,“ dodal Priske.

Ten by rád zopakoval poslední derby, ve kterém jsme viděli pět branek a výhru Sparty v samotném nastavení. Jaký zápas očekává nyní?

„Předpokládám, že to bude hezký zápas. Oba týmy mají formu a myslím, že se český fanoušek bude bavit,“ zakončil trenér, který byl u prvního titulu Sparty po devíti letech.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Velký návrat domů! Považanec po sedmi letech opouští Jablonec, za jeho odchodem má stát trenér Látal

Jakub Považanec strávil v Jablonci celkově sedm sezón a byl u největších úspěchů, kterých klub dosáhl v posledních letech. Nyní se ale vrací zpět na Slovensko, bude působit v Banské Bystrici. Za jeho odchodem má stát trenér Radoslav Látal.

Publikováno

dne

Jakub Považanec strávil v Jablonci celkově sedm sezón a byl u největších úspěchů, kterých klub dosáhl v posledních letech. Nyní se ale vrací zpět na Slovensko, bude působit v Banské Bystrici. Za jeho odchodem má stát trenér Radoslav Látal.

Jakub Považanec přestoupil do Jablonce v polovině sezóny 2016/17, a to konkrétně z Dukly Praha, kde ve dvou a půl letech dohromady odehrál 72 ligových zápasů. S fotbalem však pochopitelně začínal na Slovensku.

A to konkrétně v rodné Banské Bystrici. V Jablonci každopádně po transferu z Dukly Praha stal jedním ze stavebních kamenů základní sestavy a byl u největších úspěchů klubu v posledních sedmi letech.

Jak už Jablonec uvádí na sociální síti X, Považanec s Jabloncem získal dvě třetí místa v lize, dvě čtvrtá místa a zahrál si také skupinu Evropské ligy a Evropské konferenční ligy.

V utkáních pod hlavičkou UEFA zapsal celkem osmnáct startů a dva přesné zásahy. Stejný počet gólů zaznamenal také v MOL Cupu, kde přidal dalších šestnáct zápasů. Nejvíce toho ovšem v dresu Jablonce pochopitelně odehrál v lize, kde za 200 duelů vsítil 14 gólů.

„Jakub Považanec po sedmi sezónách opouští Jablonec a vrací se na Slovensko do Dukly Banská Bystrica. Díky, že jsi byl u největších úspěchů Jablonce,“ píše klub ve svém příspěvku na sociální síti X.

Za jeho odchodem má stát trenér Látal

Oba kluby už o tomto přestupu informovaly právě na sociálních sítích, Považanec však od Miroslava Pelty dostal svolení hledat si nové angažmá už v polovině srpna, jak ostatně informuje Sport.cz.

A jak také výše uvedený deník přibližuje, Považanec se údajně pohádal s novým trenérem Látalem, severočeský klub ovšem tuhle informaci popřel.

Co se týče konkrétních detailů tohoto přestupu, Banská Bystrica zatím nezveřejnila žádné další detaily. Považanec se podle informací z klubového webu už zapojil do tréninkového procesu, v rámci přestupu je ale ještě potřeba dokončit různé administrativní záležitosti.

Zdroj: Fortuna liga, FK Jablonec, FK Dukla Praha

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené