Spojte se s námi


Fotbal

Půl roku a dost? Shaqiri je na odchodu z Lyonu, míří do zámoří

Xherdan Shaqiri v létě opustil Liverpool a odešel do Francie, kde se měl stát jednou z hlavních hvězd Olympique Lyon. Jenže už nyní má namířeno jinam. Jeho blížící se odchod už potvrdil i klub.

Publikováno

dne

Xherdan Shaqiri v létě opustil Liverpool a odešel do Francie, kde se měl stát jednou z hlavních hvězd Olympique Lyon. Jenže už nyní má namířeno jinam. Jeho blížící se odchod už potvrdil i klub.

Xherdan Shaqiri byl velkým talentem, v dresu Bayernu se ale nedokázal prosadit přes legendární duo Franck Ribéry a Arjen Robben, nevyšlo mu ani angažmá v Interu Milán.

Příležitost zazářit dostal v dresu Stoke City. Svými výkony právě v tomto celku a v dresu reprezentace si řekl o přestup do Liverpoolu, jenže tam mu opět pšenka nekvetla.

Po třech letech se tedy dočkal dalšího přestupu, měl se stát jednou z hlavních tváří slavného francouzského celku. V Lyonu ovšem opět očekávání nenaplnil, třebaže místy dokazoval, že má velké kvality.

V 16 soutěžních duelech si připsal 2 góly a 3 asistence, odehrál přitom necelých 1000 minut. Během příštích pár dní by měl ale Olympique Lyon opustit. Ve Francii strávil jen půl roku.

„Vedení Olympique Lyon a trenér Peter Bosz informují, že vyhověli žádosti Xherdana Shaqiriho, aby mohl zahájit jednání s klubem MLS v rámci budoucího přestupu,“ stojí v klubovém prohlášení.

Olympique také informuje o tom, že Shaqiri se nezapojí do tréninku a nebude součástí týmu, který se představí v sobotním utkání s Monakem.

Švýcarský reprezentant má namířeno do Chicaga Fire, přestup by měl být oznámen v několika příštích dnech.

Zdroj: Olympique Lyon, Goal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.