Liga mistrů

PSG zničilo Celtic a vytvořilo střelecký rekord Ligy mistrů

PSG včera rozstřílelo v předposledním kole základních skupin Ligy mistrů Celtic 7-1. Po dvou gólech si připsali nejlepší střelci pařížského klubu Cavani a Neymar.

Francouzský tým přitom prohrával už po 56 sekundách, kdy otevřel skóre zápasu nejrychlejším gólem Celticu v Lize mistrů Moussa Dembele.

PSG tak nastřílelo rekordní počet gólů v základních skupinách Ligy mistrů, který doposud držela Borussia Dortmund (21). PSG v pěti dosavadních zápasech nastříleli už 24 gólů a to mají ještě zápas k dobru.

PSG navíc v Lize mistrů letos inkasovalo pouze jeden jediný gól a vévodí své skupině o tři body před Bayernem.

I přesto se však hráči trenéra Unaie Emeryho mohou propadnout na druhé místo a to v případě, že by v posledním kole prohráli v Allianz Aréně vysokým gólovým rozdílem.

Šéf Manchesteru City: Vítěz LM? Real Madrid měl štěstí. Zasloužili si prohrát s PSG, s Chelsea, s námi i s Liverpoolem

Vítězství Realu Madrid v Lize mistrů v sezóně 2021/22? Podle generálního ředitele Manchesteru City Ferrana Soriana pouhé štěstí. Španělský gigant měl podle něj prohrát ve všech vyřazovacích zápasech.

Zatímco Manchester City na první triumf v Lize mistrů stále čeká, Real Madrid na konci května oslavil už 14. triumf v nejprestižnější klubové soutěži a zároveň pátý v posledních osmi letech.

V letošním ročníku však musel překonat hned několik nástrah. V osmifinále na něj čekal jeden z největších favoritů soutěže, PSG v útoku s trojlístkem Messi – Mbappé – Neymar. Los Blancos si však i přes dvougólovou ztrátu díky hattricku Benzemy našli cestu do čtvrtfinále.

Tam na ně čekala Chelsea, obhájce titulu a nepříjemný celek, který v předminulé sezóně Real vyřadil. Ačkoliv první duel v Londýně zvládl španělský celek skvěle (3:1), doma prohrával deset minut před koncem 0:3 a byl na pokraji vyřazení. Znovu ale v drtivém finiši vykřesal postup.

A největší vrchol přišel v semifinále, kde čekal možná aktuálně nejsilnější tým světa. Manchester City vedl v součtu už 5:3 a časomíra v odvetě ukazovala devadesátou minutu. Jenže Merengues opět vstali z mrtvých a Rodrygo dvěma góly za dvě minuty poslal zápas do prodloužení, kde rozhodl Benzema.

Ve finále proti dalšímu nesmírně silnému celku, Liverpoolu, byl Real objektivně horším týmem a přežil několik šancí soupeře. Jenže si počkal na jednu šanci a zkušeně dovedl zápas do vítězného konce.

Pouhé štěstí

Zatímco někteří tuto cestu Ligou mistrů označují za nejlepší a nejtěžší v historii, stejný názor nesdílí generální ředitel Manchesteru City. Ferran Soriano totiž v dr. Football podcastu označil triumf Los Blancos za šťastný.

„Liga mistrů je soutěž, kterou chceme získat, ale nejsme tím posedlí. Víme, že je to hodně o štěstí,“ uvedl Soriano.

„Lidé dnes mluví o úspěších Realu Madrid v posledních letech, ale myslím, že by bylo fér říct, že měli štěstí. Možná bych mohl i říct, že si zasloužili prohrát proti PSG, proti Chelsea, proti nám i proti Liverpoolu,“ dodal španělský obchodník.

Zatímco Real Madrid podle Soriana vyhrává Ligu mistrů díky štěstí, to Manchesteru City zatím chybí. Ne však peníze, které šejkové pravidelně do kádru pumpují. Přijde to konečně v příští sezóně?

Zdroj: Dr. Football Podcast, Goal

Fortuna liga

Tomáš Souček se v ČR setkal se starými známými. Mezitím jeho agent pokukuje po možnostech mimo West Ham

To bývaly časy! V ČR se sešla sestava, která ve Slavii dosáhla obrovského milníku a kvalifikovala se do základní skupiny Ligy mistrů. U jednoho stolu seděli Milan Škoda, Lukáš Masopust, Josef Hušbauer a Tomáš Souček. Mezitím, co se český reprezentační kapitán hezky bavil, tak jeho agent pokukuje po případném přestupu!

Od

Fotografii sestavy na Ligu mistrů na sociální síti Twitter sdílel útočník Milan Škoda. Tahle skvadra je opravdu pěkně našlapaná, přesto si exslávistický kapitán postesknul nad tím, že někteří borci u stolu ještě rozhodně chybí.

Stále aktivní profíci seděli u stolu s vodou. Jediné pivo měl na stole položené Michal Býček, který ve Slavii působí jako ředitel marketingu & PR, zároveň zastává funkci tiskového mluvčí.

Mezitím, co se Tomáš Souček bavil se starými známými, tak v Anglii koluje zvěst, že by mohl odejít z West Hamu.

Viníkem této situace je manažer David Moyes, který nenabídl agentovi schůzku k prodiskutování vylepšení stávajícího kontraktu pro Tomáše Součka.

„Chápeme, že se zástupci Tomáše Součka aktuálně pokukují po dalších možnostech v zahraničí i v tuzemsku (v Anglii),“ mělo údajně zaznít z úst skotského manažera.

Dle všeho by tedy mohlo teoreticky dojít k dost zajímavému transferu, který by mohl přepisovat české přestupové rekordy. Otázkou je, jestli Součkova agentura najde potencionálního zájemce, který by uspokojil jak požadavky West Hamu, tak i samotného hráče a agentury.

Urostlý defenzivní záložník dle Transfermartku stojí okolo 45 milionů euro, jenže ve West Hamu má Souček platnou smlouvu až do léta 2024. To znamená, že si kladiváři mohou nadiktovat ještě vyšší sumu. A je otázkou, jestli takové peníze za 27letého středopolaře může v tomto přestupovém okně někdo vytasit.

Zdroje: The West Ham News, Milan Škoda, Transfermarkt

Evropská liga

Historická Sevilla, nuly na Camp Nou a Leicesteru. Největší zápasy Kúdely ve Slavii

Před třemi lety skončila éra afrických stoperů ve Slavii, nyní je dopsána poslední kapitola éry Ondřeje Kúdely. Jaké největší zápasy reprezentační stoper za čtyři a půl roku v červenobílém zažil?

14. 3. 2019 – Slavia vs. Sevilla 4:3pp

Zápas, na který fanoušci Slavie nikdy nezapomenou. Sešívaní dvakrát vedli, Sevilla však dvakrát vyrovnala. Šlo se do prodloužení, které Pražané zlomili ve svůj prospěch ve 119. minutě. Kúdela při absenci Vladimíra Coufala zaskakoval na pravé straně defenzivy, systém 4-2-3-1 ale často přepínal do rozestavení 3-4-3.

28.8.2019 – Slavia vs. Kluž 1:0

Červenobílí si do domácí odvety posledního předkola Ligy mistrů přivezli jednogólový náskok a domácí výhrou 1:0 stvrdili historický postup. Kúdela s Davidem Hovorkou zastoupili dvojici Simon Deli, Michael Ngadeu, kteří v létě odešli do Belgie. Za 180 minut nedostala Slavia ani jeden gól.

17.9.2019 – Inter Milán vs. Slavia 1:1

Úvodní utkání skupinové fáze bylo dlouho vyrovnané, Slavia až do druhé nastavené minuty vedla, bod přesto brala. Kúdela bránící Lautara Martineze zůstal trochu ve stínu Hovorky, jenž vymazal obrovitého Romelua Lukakua. K remíze přesto přispěl, stejně jako zbytek týmu nechal na hřišti všechno.

5.11.2019 – Barcelona vs. Slavia 0:0

Udržet nulu na Camp Nou v Lize mistrů se povede jednomu týmu za tři čtyři roky, Slavia se tímto jubileem může pyšnit. Lionel Messi nastřelil břevno, sešívaní vstřelili gól z ofsajdu. Kúdela vedle sebe ukočíroval kritizovaného Michala Frydrycha a ve středu obrany podal spolehlivý výkon.

25.2.2021 – Leicester vs. Slavia 0:2

Domácí bezbranková remíza dávala Slavii velkou šanci do odvety a outsider zvládl i utkání na King Power stadium. Výsledek 0:2 šokoval Evropu, podobně jako fakt, že stoperská dvojice David Zima, Ondřej Kúdela neinkasovala za 180 minut od Jamieho Vardyho a spol. ani jednou. Kombinace mládí a zkušenosti zafungovala, oba patřili k nejlepším na hřišti.

Zdroj: SK Slavia Praha