Spojte se s námi


Fotbal

První tým v Premier League přistoupil k vyhazovu trenéra! Loučí se Paul Heckingbottom. V minulé sezoně bylo touto dobou bez práce už 5 koučů

Velmi špatné výsledky Sheffieldu United neustál Paul Heckingbottom. Toho nahradil na lavičce Chris Wilder, který se do klubu vrací zpět po dvou letech. Jde tak o prvního kouče v Premier League, jenž dostal padáka. V minulém ročníku bylo po 14 odehraných kolech bez práce dokonce už 5 koučů.

Publikováno

dne

Velmi špatné výsledky Sheffieldu United neustál Paul Heckingbottom. Toho nahradil na lavičce Chris Wilder, který se do klubu vrací zpět po dvou letech. Jde tak o prvního kouče v Premier League, jenž dostal padáka. V minulém ročníku bylo po 14 odehraných kolech bez práce dokonce už 5 koučů.

Nejslabší tým v Premier League

Sheffield je po Lutonu papírově druhým nejslabším celkem aktuálního ročníku Premier League. V tabulce ovšem ten vůbec nejslabší, když doposud vyhrál pouze jedno jediné utkání, a to doma proti Wolves. Vítězství ale týmu zajistil v 10. minutě nastavení z penalty Oliver Norwood. Určitě si dovedete představit ten výbuch radosti 30 tisíců fanoušků na Bramall Lane.

Jinak je to ale bída a Sheffield je prakticky ve všech statistikách nejhorším týmem v lize. Ve 14 zápasech vstřelil pouze 11 gólů, naopak jich 39 inkasoval. Největší debakl mu uštědřil na vlastním stadionu Newcastle (0:8).

To logicky neustál Paul Heckingbottom, jehož doprovází i Stuart McCall a Mark Hudson. Na vedení už byla moc porážka s Burnley (5:0).

„Nejprve bych chtěl jménem představenstva poděkovat Paulovi za všechno jeho úsilí, které v Sheffieldu United vynaložil, nejprve jako manažer týmu U23, než se ujal vedení prvního týmu. Jeho profesionalita a obětavost jsou pro klub chloubou a jsem si jistý, že si všichni vítězné postupové tažení užili.

Po propadu na dno tabulky a řadě neuspokojivých výsledků a výkonů však cítíme, že je nutná změna, která by klub povzbudila a dala mu šance na setrvání v Premier League i po této sezóně,“ řekl generální ředitel klubu Stephen Bettis.

Oproti minulému ročníku ovšem velká změna, když v této době byla bez práce hned pětice koučů. To určitě Heckingbottoma netěší, ale pro ostatní je to určitě příjemná změna. Na další jméno ovšem nemusíme čekat vůbec dlouho, když je hned několik adeptů na vyhazov.

Záchrana Wilder

Wilder je v Sheffieldu velmi známé jméno, přeci jenom ho vedl téměř 5 let, během nichž odkoučoval 227 zápasů. S United již zažil postup do Premier League, kterou ovšem po jedné sezoně opustil po zisku 23 bodů, což znamenalo poslední místo.

S velmi zajímavou statistikou přišel server Sky Sports, který dle dat z minulosti dává Wilderovi 0% šanci na udržení se v Premier League. Pakliže by vedení Sheffieldu přistoupilo ke změně už v říjnu, šance by byla 66,7%.

Alespoň to vyplývá z dat, kdy klub, jenž se nacházel na posledním místě, propustil trenéra.

Zdroj: Transfermarkt, Sky Sports, 90min, X

Reklama

Oblíbené