Spojte se s námi


Fortuna liga

První ligový trenér na odstřel! Nahradit ho může někdejší kouč Sparty Praha

Vypadá to, že se už brzy dočkáme prvního odvolaného kouče ve Fortuna lize. Trenérská židle se povážlivě kýve pod jedním ze stratégů a nahradit jej může někdejší sparťanský lodivod.

Publikováno

dne

Vypadá to, že se už brzy dočkáme prvního odvolaného kouče ve Fortuna lize. Trenérská židle se povážlivě kýve pod jedním ze stratégů a nahradit jej může někdejší sparťanský lodivod.

Jozef Weber prohrál s Hradcem Králové poslední čtyři z pěti ligových duelů, ten poslední s Mladou Boleslaví navíc vysoko 1:5. To mu může zlomit vaz.

Podle informací, které přinesl iSport, se v pondělí bude jednat o tom, zda někdejší kouč Karviné nebo Mladé Boleslavi bude v Hradci pokračovat, nebo bude odvolán.

Pravděpodobnější je přitom druhá varianta, tedy že Weber opustí stadion Pod lízátky. Kdo by jej v takovém případě mohl na trenérské sesli nahradit? I o tom mají v iSportu poměrně jasno.

Weberovým nástupcem by se v případě odvolání mohl stát Václav Kotal, zkušený praktik, který v minulosti poměrně úspěšně vedl například pražskou Spartu.

Kotal by nabídce Hradce Králové asi neodolal

Václav Kotal momentálně působí na pozici šéftrenéra ve Viktorii Žižkov, tedy klubu, který hraje ve Fortuna národní lize. Nabídku Hradce Králové, jejž už v minulosti trénoval, by ale nejspíš neodmítl.

„Má chuť klubu pomoct. Kotal v Hradci bydlí, ve městě je velmi oblíbený a má i podporu některých členů vedení,“ píše se na webových stránkách iSportu.

Weber přišel do Hradce před sezonou, na dobrou práci Miroslava Koubka ale nedokázal vůbec navázat a klub se místo bojů o první polovinu tabulky třese před záchranářskými pracemi.

Začalo se přitom poměrně slušně, když ve druhém kole remizovali Votroci v Plzni 1:1 a následně doma rozprášili České Budějovice 5:1. Od té doby však vyhráli už pouze nad Zlínem.

Zdroj: iSport, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.