Spojte se s námi


Fotbal

První kolo Championship: dlouhá nastavení, dramatické comebacky a rekord Southamptonu

Fanoušci Premier League si na start své oblíbené soutěže ještě počkají do následujícího víkendu, nižší anglické ligy už se však rozjely a stihly nabídnou zajímavé výkony a výsledky. My se nyní podíváme na dění v prvním kole Sky Bet Championship.

Publikováno

dne

Fanoušci Premier League si na start své oblíbené soutěže ještě počkají do následujícího víkendu, nižší anglické ligy už se však rozjely a stihly nabídnou zajímavé výkony a výsledky. My se nyní podíváme na dění v prvním kole Sky Bet Championship.

Druhou nejvyšší anglickou soutěž odstartoval Sheffield Wednesday, který loni postoupil z League One, se Southamptonem, tedy celkem, který naopak sestoupil z Premier League.

Saints si sice tři body zajistili až tři minuty před koncem základní hrací doby díky střídajícímu Che Adamsovi, ale fanoušky navnadili na zbytek sezony atraktivním herním stylem, který mužstvu vtiskl nový trenér Russell Martin.

Jeho svěřenci si v první půli připsali 477 úspěšných přihrávek, což je nový rekord soutěže. Celkově jich zaznamenali 931, což je řadí na druhé místo.

V sobotu bylo k vidění hned 8 zápasů a radost mohou mít především fanoušci Watfordu a Stoke City, jejichž týmy jim nabídly výhru 4:0, respektive 4:1.

Fanoušci Hornets na první gól v ročníku čekali jen 36 vteřin, než se trefil Dele-Bashiru, do konce poločasu navíc pak viděli další tři. QPR patří podle expertů mezi hlavní kandidáty na sestup a jejich “výkon” na Vicarage Road to jen potvrdil.

Nevalné šance na udržení dávají experti i Rotherhamu, na němž si pochutnali Potters. Dvěma góly se na tom podílela letní posila André Vidigal.

Do akce se dostal také Plymouth, který odehrál první zápas v Championship od roku 2010. A návrat to byl úspěšný, loňský mistr League One si na domácím stadionu poradil s Huddersfieldem 3:1.

O něco dramatičtější výhru mohli vidět fanoušci Norwiche. O otočení stavu z 0:1 na 2:1 se postarali odchovanci klubu – nejprve na sebe fanstickým prvním gólem za klub (při prvním startu) upozornil Jonathan Rowe a v šesté minutě nastavení rozhodl Adam Idah.

Úspěšně do sezony vstoupili i Blackburn, jenž si poradil s West Bromem 2:1 díky dvěma slepeným gólům v prvním poločase, a Millwall, který jako jediný z ligy zvládl v sobotu vyhrát venku, když si z Middlesbrough odvezl výhru 1:0. Prvním gólem v profesionálním fotbalem se o to postaral osmnáctiletý odchovanec Romain Esse.

Body se pak dělily mezi Bristol City a Prestonem a Swansea a Birminghamem po remízách 1:1.

V neděli do sezony naskočily zbývající dva celky, které spadly z loňské Premier League.

Leicester proti Coventry sice nepředvedl přesvědčivý výkon, zachránil ho však dvougólový Dewsbury-Hall, který sám v závěru zařídil obrat na 2:1 a ukázal, že letos by měl být tahounem Foxes právě on.

To Leeds doma proti Cardiffu sice předvedl dobrý výkon, ale musel se spokojit s bodem, a na ten se poradně nadřel.

Po poločase totiž prohrával 0:2 a srovnat dokázal až v páté minutě nastavení Summerville. Upozornil na sebe i sedmnáctiletý Archie Gray, který byl zvolen Hráčem utkání.

První kolo soutěže uzavřel zápas na Stadium of Light mezi Sunderlandem a Ipswichem. Výhru 2:1 mohl slavit Ipswich, který se do Championship vrátil po 4 letech. Za Sunderland si odbyl debut mladší bratr Judea Bellinghama Jobe, na zápas však nebude vzpomínat v dobrém – upozornil na sebe především neproměněnou šancí.

Velkým tématem prvního kola Championship (i nižších anglických lig) byla i delší nastavení. Už před sezonou bylo avizováno, že rozhodčí budou věnovat více pozornosti tomu, kolik času zabere střídání, ošetřování, oslavy, a podobně, a následně to promítnou do nastavení.

A bylo to znát. V loňské sezoně druhé nejvyšší anglické soutěže trvaly zápasy průměrně 98 minut a 20 vteřin, v prvním kole letošního ročníku to bylo 104 minut a 8 vteřin.

Zdroje: Sky Sports, Twitter, Sky Bet Championship

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.