Reklama

Provod: Zranění jsem akceptoval, ale jsem na fotbal trochu uražený. Kdy se vrátí?

Lukáš Provod byl jedním z největších překvapení minulé sezóny Slavie a jedním z nejlepších hráčů sešívaných. Před vrcholem sezóny jej ale potkalo nepříjemné zranění kolene, které jej vyřadilo na třičtvrtě roku ze hry.

Provod hrál na jaře v minulé sezóně fantasticky. Ačkoli to pro něj byla teprve druhá sezóna v nejvyšší soutěži, často zastiňoval i zkušenější spoluhráče a byl jedním z velkých tahounů Slavie v pohárovém i ligovém tažení.

Obdivovala se jeho báječná kondice, Provod dokázal odehrát několik 90 minutových zápasů v kuse, navíc na hřišti sprintoval vždy až do posledních minut. Možná právě to se mu stalo osudným, když si v Olomouci urval křížový vaz.

A to v nejhorší možnou chvíli. Provod po skvělých výkonech měl patřit do základní sestavy české reprezentace na Euru, dost možná na něj čekal i velký přestup do zahraničí. Místo toho však přišlo 9 měsíců bez fotbalu, s tím se není lehké vypořádat.

“Akceptoval jsem to zranění docela rychle, ale pořád jsem na fotbal trochu uražený (úsměv). Na tomhle zranění je nejhorší, že člověku nikdo neřekne tu příčinu. Někdo říká, že je to z přetížení, někdo, že zase z něčeho jiného, prostě se to stává. Ale vlastně člověk nedostane ten důvod, proč se to stalo, nebo co dělat, aby už se mu to nestalo,” vyprávěl Lukáš Provod v rozhovoru pro Fortunu.

Po operaci musel Provod 2 měsíce chodit o berlích, pak ale začal okamžitě makat na rehabilitaci, která je však velice zdlouhavá. Velkou oporou mu v začátcích byl David Hovorka, který si stejným zraněním prochází už podruhé v kariéře.

Provod rehabilitoval i na klinice v Německu, kde strávil 14 dní v kuse. Procedury probíhaly od rána až do pěti do odpoledne, intenzivní péče je u tohoto zranění potřeba.

A jak to vypadá s návratem záložníka červenobílých? V tomto kalendářním roce jej na hřišti ještě neuvidíme, když ale vše dobře půjde, naskočí ještě v zimě.

“Návrat je plánovaný na přelom ledna/února, myslím si, že spíš únor. Mám to tak v hlavě nastavené, že bych se chtěl tak vrátit. Ale uvidíme, co ta noha dovolí, jak to bude probíhat a jak se to bude vyvíjet dál,” odtajnil Provod.

Zdroj: Fortuna

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené