Spojte se s námi


Fotbal

Propustili ho e-mailem. Nyní musí Barcelona zaplatit bývalému hráči 7,7 milionu eur

Barcelona dostala nařízeno katalánským soudem zaplatit vysokou pokutu svému bývalému záložníkovi Matheusovi Fernandesovi, který za Blaugranas nastoupil jen jednou.

Publikováno

dne

Barcelona dostala nařízeno katalánským soudem zaplatit vysokou pokutu svému bývalému záložníkovi Matheusovi Fernandesovi, který za Blaugranas nastoupil jen jednou.

Za barcelonské áčko odehrál pouhých 17 minut, přesto mu musí jeho bývalý zaměstnavatel doplatit 7,7 milionů eur. Brazilec se rozhodl žalovat svůj někdejší klub poté, co jej propustil e-mailem. Fernandes se připojil k Blaugranas v lednu 2020, ale jeho jediný zápas se váže k utkání Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev. Do utkání naskočil na závěrečné minuty.

Fernandes přišel z Palmeiras po kuriózní dohodě za 7 milionů eur plus 3 miliony v bonusech za bývalého prezidenta klubu Josepa Marii Bartomeua. Okamžitě putoval na hostování do Realu Valladolid, kde nastoupil pouze třikrát. Jeho působení v Barceloně se nyní ukázalo jako obzvlášť nákladné. Zvlášť poté, co nebyl nikdy oficiálně představen.

Záložník podal své odvolání k soudu, když se s ním klub rozhodl ukončit jeho smlouvu v létě 2021. E-mail, který obdržel, obsahoval zprávu klubového fyzioterapeuta, v níž ho informovali, že jeho smlouva byla ukončena. Brazilec věřil, že se jedná o porušení smlouvy.

Původně právníci hráče požadovali odškodné výši až 14,8 milionů eur. Soud nicméně prohlásil, že částka k zaplacení je 7,7 milionu eur. Fernandes měl v Barceloně smlouvu až do léta 2025, ale jeho dohoda byla náhle zkrácena o čtyři roky.

Přichází to jako čerstvá ekonomická rána pro Barcelonu, jejíž finanční situace je dobře zdokumentovaná a nadále je nejistá. Současné mzdové náklady klubu se blíží 600 milionům eur, ale v příští sezóně budou muset snížit své výdaje na 400 milionů eur, aby vyhověli finančním kontrolám LaLigy.

„Nevěděl jsem o propuštění, nemohl jsem tomu uvěřit. Byl jsem doma, šel jsem ven s manželkou a dostal jsem od klubu zprávu s dotazem, jestli mám stejnou e-mailovou adresu. Potvrdil jsem a pak jsem ji obdržel,“ vysvětlil Fernandes pro deník Globoesporte.

Od vedení Barcelony ohledně tohoto rozhodnutí nikdy nedostal vysvětlení. „Nerozuměl jsem tomu, poslal jsem to svému manažerovi a právníkovi. Řekli, že je to moje výpověď. Neproběhla žádná konverzace, ani mi nezavolali, že by se rozloučili. Nezacházeli tu se mnou jako s fotbalistou,“ zmínil 24letý záložník.

Po odchodu z Barcelony se znovu připojil k Palmeiras, ale ani tady se nedokázal prosadit Matheus byl poté půjčen do brazilského týmu Atletico Paranaense, kde v roce 2022 odehrál 26 zápasů ve všech soutěžích, ale stále si nezískal místo v základní sestavě. Před sezónou 2023 putoval Matheus na další hostování do Red Bull Bragantino.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.