Promarněný talent Ravel Morrison: Mohl být jako Messi a Ronaldo

Záložník Ravel Morrison byl před pár lety jedním z klenotů akademie Manchesteru United, byla mu prorokována velká budoucnost a skvělá kariéra. K jejímu naplnění ovšem bohužel nedošlo.

Embed from Getty Images

Ravel Morrison byl považován za velký talent, který se měl časem stát klíčovým hráčem Manchesteru United. V dresu Red Devils však nastoupil pouze ke 3 utkáním, poté odešel. Vystřídal několik klubů, svůj předpokládaný potenciál zatím nedokázal nikde naplnit. Našlápnuto měl přitom skvěle.

Alex Fergusson o něm ve 14 letech prohlásil, že je největší talent, jaký kdy v Manchesteru United viděl. Větší než Ryan Giggs nebo Paul Scholes. V sezóně 2010/2011 získal FA Youth Cup s týmem, kde hráli například i Paul Pogba, Jesse Lingard a Ryan Tunnicliffe.

Embed from Getty Images

“Jeho schopnosti byly úžasné. Hrál v záloze s Paulem Pogbou a Ryanen Tunnicliffem. Všichni byli dobří, ale on vyčníval. Byl to neskutečný talent, procházel skrz soupeřovu obranu a dával krásné góly,” nešetřil chválou Gary Neville.

Podobně mluvil i bývalý záložník United Patrick Crerand: “Ravel byl největším talentem, jaký jsem tady viděl od doby George Besta. Vyčníval i vedle Paula Pogby. Byl rychlý a měl skvělé fotbalové myšlení – něco, co musí mít každý světový fotbalista.”

Problémem se ovšem časem stalo jeho chování, přístup a problémy se zákonem. V 17 letech se zúčastnil loupežného přepadení, následně vyhrožoval svědkovi. Spoluhráčům v šatně ukradl boty. Své tehdejší přítelkyni při hádce zničil telefon, údajně ho vyhodil z okna.

Několik hráčů prohlásilo, že kdyby byl jen o něco méně talentovaný, už dávno by klub opustil. K tomu nakonec přeci jen došlo. V lednu 2012 sestěhoval do West Hamu.

“Bylo to velmi těžké rozhodnutí, byl to obrovský talent, ale stále se dostával do potíží. Je to jeden z mých nejsmutnějších případů. Mohl být fantastickým hráčem, ale nakonec nám nezbylo nic jiného, než ho poslat jinam. Potřeboval pryč od Manchesteru, začít nový život,” prohlásil Fergusson.

Embed from Getty Images

Dá se říci, že to byl pro Ravela začátek konce. Po odchodu z Old Trafford hrál za West Ham, Birmingham, QPR, Cardiff, Lazio, Atlas Guadalajara a Östersunds. Všude to bylo podobné – světlé momenty, ukázky talentu, které dokonce vedly i k povolání do národního týmu U21, ale také špatný přístup, nedostatek odhodlání, problémy se zákonem.

V nedávném rozhovoru pro Guardian o Morrisonovi promluvil bývalý spoluhráč Joshua King, momentálně působící v Bournemouthu. Na otázku kdo je nejtalentovanější hráč, s kterým hrál, odpověděl: “To je lehké, Ravel Morrison.”

“Je to lehká otázka, každý hráč, který tehdy byl v United, vám odpoví takto. Mohl se dostat na úroveň Messiho a Ronalda. Je to dobrý chlap, ale měl velkou smůlu. Neměl to snadné, ale je to opravdu skvělý kluk a nejlepší fotbalista, se kterým jsem hrál.”

Embed from Getty Images

Morrison se momentálně snaží oživit kariéru v Sheffieldu United, kde dostal zatím příležitost ve 3 pohárových zápasech, v Premier League odehrál pouze 12 minut. Manažer týmu Chris Wilder věří, že se v klubu může usadit.

“Něco v něm je. Občas ukazuje neobyčejné věci a přesně to od něj chceme. Má šanci, může uspět a zlepšovat se. U nás se může usadit, začít si užívat fotbal a dokázat, jak senzačního hráče máme.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.