Spojte se s námi

Fortuna liga

Prokletí slávistického útoku. Tijani ani Chytil nejsou do základu, Jurečka se trápí. Van Buren poslední na řadě

Měl to být smrtící útok. A ze začátku sezóny to tak i vypadalo, když neskóroval jeden, zastoupil druhý. Jenže teď se tak nějak trápí většina slávistických útočníků.

Publikováno

dne

Měl to být smrtící útok. A ze začátku sezóny to tak i vypadalo, když neskóroval jeden, zastoupil druhý. Jenže teď se tak nějak trápí většina slávistických útočníků.

Loni na jaře měl Trpišovský do útoku jen Václava Jurečku, Micka van Burena a Stanislava Tecla. Ze začátku to bylo trápení, které až ke konci sezóny svými 12 góly v 5 zápasech ukončil Jurečka.

Slavia však věděla, že musí ofenzivní hrozbu posílit. Proto přivedla z Olomouce Mojmíra Chytila a z Baníku Muhameda Tijaniho. Zpočátku tato čtveřice fungovala skvěle.

Chytil s Tijanim rozhodovali zápasy z lavičky, jenže kvůli špatné formě van Bureny i Jurečky se dostali do základu. Jedničkou na hrotu je aktuálně nigerijský mladík, kterého však Slavia původně přiváděla jako kladivo na závěr nerozhodnutých zápasů.

Takto se Tijani skvěle vyplatil třeba v Boleslavi, kde ihned po nástupu na hřiště vlétl do standardky a rozhodl jediným gólem o výhře, i když byl nakonec připsán jako vlastní. O týden později navíc svým důrazem rozhodl i jediným gólem o výhře nad Baníkem.

Postupně se tak dostal do základu, jenže tím právě chybí na závěrečný tlak, jako v Teplicích. Sešívaní ve chvíli, kdy v posledních minutách chtěli posílat centr za centrem do vápna, už neměli na hřišti své kladivo.

A když tam od začátku byl, tak centry směřovaly buď na prvního hráče nebo do rukou brankáře. Dalším problémem je Václav Jurečka.

Jurečka, van Buren a Chytil

Král střelců minulé sezóny je absolutně z formy. Jediné tři branky v lize dal z penalt, ze hry stále čeká na gól. A jeho výkony jsou dost za očekáváním, přesto na hřišti vydrží většinou celý zápas.

Kdo naopak úplně vypadl z obliby trenérů, je van Buren. Sezónu začínal v základní sestavě, ve které naskočil z úvodních šesti duelů hned pětkrát, jednou odehrál 33 minut.

Poté přišla sekvence dvou špatných zápasů, v Jablonci byl stažen po poločase, se Zorjou v 55. minutě. S Karvinou tak naskočil jen 7 minut, v Pardubicích byl pouze na lavičce. Se Servette sice naskočil v základu, ale už v 51. minutě šel dolů, derby opět jen proseděl na lavičce a v základu nehrál ani v poháru v Kroměříži, kde hráli náhradníci. V Teplicích naskočil jen na šest minut.

Co se týče Mojmíra Chytila je to trochu složitější. Jak v derby, tak v Teplicích přinesl do hry svěží vítr a v obou duelech skóroval, ačkoliv mu nakonec VAR obě branky sebral. Jenže i u něj je problémem, že když nastoupí v základní sestavě, jeho přínos pro tým není takový.

Trpišovský tak musí vymyslet, jak ze čtyř útočníků vymačkat co nejvíce. Protože koncovka zatím Slavii hodně trápí a stojí jí i body.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené