Prohráli jsme zaslouženě, hodnotil svou premiéru na lavičce Třince František Straka

Po koronavirem způsobené pauze se kromě naší nejvyšší soutěže rozběhla také liga druhá. A právě v ní našel své nové angažmá také legendární český trenér František Straka. Nutno však dodat, že si svojí premiéru na lavičce Třince představoval jinak. Po prohře své svěřence zrovna nešetřil.

Zdroj: fotbaltrinec.cz

Před duelem s ambicemi nabitým Hradcem Králové se třinečtí fotbalisté krčili na poslední příčce druholigové tabulky bez bodu poté, co postupně prohráli své duely s Líšní (2:3) s Varnsdorfem (0:1) na Julisce s Duklou (1:3). Poslední duel dokonce dostali nepopulárního bůra od Jihlavy.

Nový impuls měl do týmu přinést ligou protřelý František Straka. No a vzhledem k opatřením způsobeným koronavirovou krizí si na svůj debut musel počkat.

V utkání proti Hradci Králové to pro něj byl doslova hororový začátek. Jeho svěřenci totiž v prvních deseti minutách inkasovali dvě branky a rychle prohrávali. Nejprve Dvořák vyzkoušel pozornost brankáře Pastornického, který střelu pouze vyrazil před zakončujícího Vlkanovu.

Při druhém gólu se do role nahrávajícího proměnil opět Pavel Dvořák. Ten prokličkoval mezi obránci a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Erika Prekopa, který nezaváhal.

Do druhé půle vstoupili třinečtí fotbalisté aktivněji, což potvrzovali celý zbytek zápasu. V sedmdesáté minutě se do zakončení dostal po centru Attah, který brankáře Vízka sice překonal, avšak ten z posledních sil vyrazil míč mimo.

Protesty o regulérnosti branky ze strany Františka Straky byly zbytečné, trojice arbitrů branku neuznala, neboť dle jejich verdiktu nepřešel míč brankovou čáru celým svým objemem.

Domácí se branky nakonec dočkali. V 87. minutě využil rychlého brejku Jan Javůrek a střelou po zemi překonal Vízka. Na body to ale bohužel nestačilo. Třinec tak i po pěti odehraných utkáních drží poslední příčku a se skóre 4:14 zůstává bez bodu.

Jak hodnotil svůj první zápas František Straka?

„Pro mě bylo velmi důležité konečně vidět mančaft v ostrém zápase. První poločas mě zklamal, protože jsme hráli úplně něco jiného, než jsem chtěl. Někteří hráči bohužel absolutně propadli. Prohráli jsme zaslouženě, protože Hradec byl v prvním poločase jednoznačně lepší, výborně kombinoval a po našich trestuhodných chybách nám dal dva góly.

Klíčovým okamžikem byl náš neuznaný gól na 1:2. Za druhý poločas musím kluky pochválit, protože dokázali, že jsme schopni čelit i těm mančaftům, které mají jiné cíle než máme my. Druhý poločas mi naopak ukázal spoustu pozitivního, doufám, že na něho navážeme v příštím zápase.“

Použité zdroje: fotbaltrinec.cz