Spojte se s námi


Fortuna liga

Prohlášení Výzvy 2021 k situaci v českém fotbale: Podporujeme Fouskovo vedení FAČR a jeho Etickou komisi, varujeme před pseudorevolučními snahami některých zástupců F-evoluce

Publikováno

dne

Iniciativa Výzva 2021, která vznikla před třemi lety v roce 2019 a připojila se ke sdružení Čistý fotbal ve snaze o zásadní očistu českého sportu číslo jedna ještě za vlády Romana Berbra, podporuje nové vedení FAČR v čele s předsedou Petrem Fouskem a prvním místopředsedou Jiřím Šidliákem. Přivítala dosavadní organizační změny a oceňuje snahu Etické komise FAČR o obnovení důvěry české veřejnosti v nejpopulárnější sportovní odvětví v zemi.

Věříme, že členové Etické komise (i s pomocí vyšetřování policejních orgánů) najdou odvahu historicky se vypořádat, popřípadě vyloučit z řad FAČR, všechny představitele minulého asociačního vedení a jejich ochotné podporovatele a služebníky, kteří svou činností morálně devastovali fotbalové prostředí v Česku a dnes si za každou cenu snaží udržet svůj někdejší vliv, případně i pozici.

Ať už působí v kterékoli funkci či organizaci, Ligovou fotbalovou asociaci (LFA) nevyjímaje. Pokud došlo k trestným činům a korupci, nechť to posoudí orgány činné v trestném řízení a nezávislé soudy, úkolem fotbalových struktur je nyní vypořádat se s lidmi, kteří těžce poškodili morální obraz českého fotbalu, členství a působení ve fotbalové asociaci není nárokové.

Výzva 2021 zároveň pozoruje a odsuzuje „jakobínské“ a pseudorevoluční snahy některých osob, včetně jistých zástupců F-evoluce, o změny ve struktuře FAČR, včetně případného odvolání nového generálního sekretáře FAČR Michala Valtra.

Pokud někomu vadí působení některých nových lidí na Strahově či v komisích FAČR a přitom do poslední (ne)možné chvíle sloužil berbrovskému vedení asociace či dokonce moderoval „cinklé“ valné hromady FAČR v jeho prospěch, měl by dnes spíše zpytovat své svědomí a tiše pracovat ve prospěch českého fotbalu ve snaze napravit své minulé chyby a ne příliš statečné činy. Nikoli přispívat k naplnění něčích neukojených ambicí.

Podobné aktivity vedou jen k posílení starých struktur v českém fotbale, které se dosud nevzdaly svých pozic a čekají jen na příležitost obnovit svůj vliv a někdejší postavení.

Přejeme proto současnému vedení FAČR hodně rozhodné síly v dalším boji za očistu českého fotbalu a konstatujeme, že se nadále může spolehnout na podporu našich signatářů.

Za iniciativu Výzva 2021 Ivan Grégr, bývalý mezinárodní rozhodčí FIFA, v Praze 21. dubna 2022

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.