Reklama

Prodej Newcastlu v nepořádku? Lidskoprávní organizace žádá naléhavou schůzku s vedením Premier League

V Newcastlu panuje obrovská radost. Fanoušci slaví odchod Mikea Ashleyho a příchod tak movitých majitelů, že se jim nikdo ve fotbalovém světě svým bohatstvím nemůže rovnat. Stejnou radost ale rozhodně nemají lidskoprávní organizace.

Newcastle United má nové majitele, to se však nelíbí organizacím bojujícím za lidská práva. Jedna z nich, Amnesty International, ihned žádná o rychlou schůzi s vedením Premier League.

Dle Amnesty International vyvolala dohoda hned několik znepokojivých otázek k diskuzi. Dle všeho byl prodej klubu z 80 % financován Saúdskou Arábií z veřejného investičního fondu.

A právě role Saúdské Arábie v celém transferu je velmi negativní. Jedná se o stát, v němž jsou ve velkém porušována lidská práva, což se pochopitelně zástupcům nejen Amnesty International nelíbí.

Premier League prý celou dohodu velmi zanedbala. „Jak je možné, že prověřování současných majitelů a ředitelů klubů v Premier League vůbec nezohledňuje dodržování lidských práv?“ diví se Sacha Deshmukh, jeden z člení organizace.

„Fotbal je celosvětový sport. Je nutné, aby byla aktualizována pravidla pro ty, kteří vlastní kluby. Ti, jež se podílejí na porušování lidských práv, nesmí dostat příležitost angažovat se a zlepšovat si reputaci v anglickém fotbalu,“ dodal Deshmukh.

Není však jasné, zdali vedení soutěže na schůzku přistoupí, natož aby si nechalo klást podmínky. Vše zřejmě bude mít ještě zajímavou dohru.

Zdroj: BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené