Proč to nejde i u nás? Ve Francii se i přes striktní lockdown bude nadále hrát fotbal

Situace ohledně koronaviru opět hýbe světem. I tím sportovním. Koneckonců kvůli tomu v České republice zamrzlo celé sportovní dění, až na pár výjimek. To ve Francii, která na jaře reagovala přehnaně, mají nyní jiný přístup.

Zdroj: ligue1.com

V České republice zamrzlo prakticky celé sportovní dění, stejně jako veřejný a kulturní život. Vláda neudělila povolení k restartu fotbalových soutěží ani přesto, že se jedná o nejbezpečnější prostředí napříč celým státem.

To ve Francii mají odlišný postup. I přes nově zavedený celostátní lockdown bude fotbalové dění pokračovat. Samozřejmě bez diváků.

Hrát se budou tři nejvyšší fotbalové soutěže. Mimo to bude pokračovat také nejvyšší ženská fotbalová soutěž a nejinak to bude mít futsal.

„Nadcházející týdny budou těžké jak z ekonomického, tak i z lidského hlediska. Proto jsem vám chtěla potvrdit, že je zajištěna kontinuita sportu, který je vykonáván profesionálně. Vrcholoví sportovci a profesionální sportovci budou moci pokračovat v tréninku a také budou moci pokračovat v soutěži, protože cestování z profesních důvodů je povoleno,“ nechala se slyšet francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanu.

Přistoupilo se pouze k dočasnému odložení všech amatérských a mládežnických soutěží. Odložen pak byl také francouzský pohár, což sice je škoda, nicméně to pro francouzský fotbal není tak stěžejní problém.

Jaký to rozdíl proti jaru, kdy se ve Francii bez nějakých rozpaků soutěž rovnou ukončila a týmy sestoupily a postoupily i přesto, že se neodehrál plný počet zápasů, jakkoliv se kluby bránily.

Zdroj: Goal.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

V Anglii je fotbal náboženstvím. Angažmá ve Spartě beru velmi pozitivně, říká Roman Bednář

Roman Bednář si ve své kariéře zahrál v Anglii, Skotsku či Turecku. V rozhovoru pro náš web mimo jiné zavzpomínal i na své působení ve Spartě.

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.