Cristiano Ronaldo je bezpochyby jedním z nejlepším fotbalistů naší planety. A nebyl by tak skvělým atletem, kdyby striktně nedodržoval zdravou stravu a svůj životní styl, potažmo pravidelné cvičení. Není také žádným tajemstvím, že obecně rád pečuje o svůj vzhled. A nyní se tak rozhodl ke kroku, který může pomůže ke zvětšení jeho genitálií.

Sedmatřicetiletý Portugalec kromě svých životních návyků, které mu mají dopomoci k co nejdelší fotbalové kariéře zkrátka rád pečuje o svůj zevnějšek.

V minulosti už se podrobil několika zákrokům, když se díky botoxu rozhodl bojovat s vráskami na obličeji. A podle španělského serveru AS nyní plánuje jiný zákrok, díky němuž si nechá zvětšit své genitálie.

Obecně se jako důvod při takovém ošetření uvádí jediné, a to estetické vlastnosti. A právě to je i Ronaldův případ.

Nutno podotknout, bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu Turín je jedním z několika lidí na světě, kteří už v dávné minulosti zkrátka udávali trend a je tedy možné, že se k podobnému zákroku odhodlají nejen jeho fanoušci, ale také další muži.

Byť samozřejmě cenová dostupnost pravděpodobně nebude pro každého. Zvětšení pohlavního orgánu je každopádně možné díky speciálním injekcím naplněným botoxem, když se jeho obvod dokáže zvětšit až o 2,5 centimetru.

Podle aktuálních odborných studií ani takový není nikterak náročný a jeho účinky mají trvat zhruba 2 roky. Poté je potřeba se na danou kliniku opět dostavit a zákrok podstoupit znovu, pakliže se samozřejmě osvědčí. A stejné je to i v Ronaldově případě.

„Jedná se o měkkou gelovitou látku, která se přirozeně vyskytuje i v těle člověka. Standardní léčba může zvětšit obvod penisu až o 2,5 centimetru a účinky injekce trvají zhruba 18 až 24 měsíců,“ říká Mohamad El-Ahmed, jeden z prvních mužů, kteří si do svých genitálií nechali aplikovat botox, a jehož slova ocitoval server AS.

Zdroje: AS, Marca

Zahozená penalta, skvělý Staněk a zasloužený postup. V Plzni rozhodl Mosquera

Kvalifikace o Ligu mistrů pokračovala odvetnými zápasy třetího předkola včetně utkání Viktorie Plzeň proti Šeriffu Tiraspol. Západočeši vybíhali na trávník v Doosan areně s vedením 2:1 z Moldavska. A svěřenci trenéra Bílka si se situací poradili na výbornou. Po výsledku 2:1 i v odvetě mají Západočeši jistotu minimálně základní skupiny Evropské ligy.

Úvodní minuty přinesly hlavně dobrou obrannou práci Viktorky, která čelila několika náznakům soupeře. Na konci první pětiminutovky Pernambucův centr odvracel Luděk Pernica. Plzeň se dlouhou dobu nemohla dostat ani na vlastní útočnou polovinu.

Až v deváté minutě se Plzeň poprvé objevila ve vážnějším útoku a o minutu později se po po kombinaci po ose Bucha – Kalvach – Chorý – Kliment dostali domácí do vedení. Pro Západočechy měl gól cenu zlata, přiblížil je postupu. Celkové skóre dvojutkání bylo 3:1.

Následující momenty nepřinesly mnoho zajímavého. Až ve 26. minutě se opět na stadionu zlepšila alespoň na chvíli nálada. Evangelou v pokutovém území držel Chorého a stejně jako před týdnem byla nařízena penalta. Na rozdíl od prvního zápasu ale faulovaný útočník Viktorie branku minul. Plzni tak zůstalo vedení pouze 1:0.

Plzeňští fotbalisté hráli disciplinovaně a nepouštěli Šeriff do vyložených šancí. Až ve 37. minutě pálil z velké dálky Mudasiru, jeho projektil ale pouze pozdravil fanoušky ve vyšších řadách. Moldavský tým působil místy až zoufale.

Až do konce poločasu měl více času na míči hostující výběr, nicméně nevypracoval si žádné nebezpečné šance. Po 45 minutách svítilo na tabuli skóre 1:0. Plzeň dělil od postupu jeden poločas.

Hned na úvod druhého poločasu se po první akci Plzně dostal do útoku Šeriff a potom, co na kraji pokutového území na pravé straně zahrál rukou Havel, byla nařízena další penalta utkání. Na rozdíl od Chorého proměnil Rasheed Akanbi s přehledem a vyrovnal zápas na 1:1.

Už ve 49. minutě mohla přijít rychlá odpověď, Kopice zastavili nejdřív obránce Kiki a následně brankář Abalora. O šedesát vteřin později se na druhé straně činil Staněk, který likvidoval pumelici Mudasira. Druhý klíčový zákrok předvedl hned vzápětí. Ouattara totiž mohl hlavou z malého vápna poslat Šeriff do vedení.

Tiraspol výrazně přehrával domácí, kteří chybovali v rozehrávce a místy působila jejich hra až chaoticky. Na hřiště i proto přišel Libor Holík, obránce, který nahradil útočníka Jana Klimenta a změnil rozestavení Plzně. Po hodině hry byl stav utkání 1:1, celkově pak 3:2 pro Plzeň.

Dlouho to ale nevydrželo. V 61. minutě rozehráli Viktoriáni rohový kop z levé strany a Jhon Mosquera uklidil Kalvachův centr do branky. Svěřenci trenéra Bílka měli opět dvoubrankový náskok v součtu obou zápasů.

Další velká šance přišla zhruba sedmnáct minut před koncem, Staňkovi musel s druhou střelou pomáhat jeden ze spoluhráčů. Tiraspolu se krátil čas na případné vyrovnání dvojzápasu a vynucení si prodloužení.

Pomyslný hřebíček do moldavské rakve zarazil Stefanos Evangelou, který pět minut před koncem podkopl unikajícího Sýkoru. Dostal druhou žlutou a Plzeň měla proti deseti postup na dosah. A spolu s tím i jistotu 250 milionů korun za posun o soutěž výš.

Do konce zápasu se už nic významného nestalo a mohla tak propuknout bezmezná radost. Plzenští budou hrát za týden čtvrté předkolo Ligy mistrů a pokud udrží stoprocentní úspěšnost v evropských pohárech, mohli bychom se na ně těšit v milionářské soutěži.

Zdroj: UEFA

Představení týmů La Ligy: Sevilla přišla o stoperskou dvojici, cílem znovu rozbít velkou trojku

Sevilla v minulé sezóně dlouho mířila za velkým snem rozbít velkou trojku (Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid) a dlouho se jí to dařilo. Ještě v zimě byla druhá a prakticky jako jediná pronásledovala Real v boji o titul. Na jaře ale přišel velký výsledkový i výkonnostní úpadek a Sevilla spadla až na své tradiční čtvrté místo.

Realizační tým

Koučem Sevilly je Julen Lopetegui, velký stratég a bývalý brankář. Do hlavního města Andalusie přišel po konci v Realu Madrid, dříve trénoval také španělskou reprezentaci. Má velice blízko k hráčům, kteří jsou ochotní za něj na hřišti zemřít, dokážu svůj tým neskutečně vyhecovat, k čemuž napomáhá i bouřlivé prostředí na Ramón Sanchéz Pizjuán.

Brankář

Jasnou jedničkou je Bono, který v minulé sezóně odchytal drtivou většinu zápasů. Právě 31letý marocký brankář vytlačil ze Sevilly Tomáše Vaclíka. Roli spolehlivé dvojky bude i nadále plnit Srb Marko Dmitrovič.

Obrana

Zde utrpěla Sevilla obrovskou ránu. Odešla totiž kompletní stoperská dvojice Julés Koundé (Barcelona) – Diego Carlos (Aston Villa), která patřila k nejlepším v lize. I díky nim měla Sevilla nejlepší obranu celé soutěže, když dostala jen 30 branek. Nahradit je bude skoro až nemožné.

Sevilla zatím na stopera přivedla jen 30letého Brazilce Marcãa, je pravděpodobné, že ještě jeden stoper přijde. Jinak je v kádru původní pozicí stoper jen Karim Rekik. V přípravě zde ale nastupoval i Thomas Delaney, který si svými výkony řekl o místo v základu.

Na pravém beku je stálice v podobě nestárnoucího kapitána Jesuse Navase. 36letý rychlík vstupuje do své 16. sezóny v Seville, a to si ještě na 4 sezóny odskočil do Manchesteru City.

Na levém beku je velice slušná konkurence. Doteď zde hrál pravidelně Argentinec Marcos Acuña, jenže Sevilla přivedla z Manchesteru United Brazilce Alexe Tellese. Technická španělská liga mu jistě sedne mnohem více než fyzická Premier League.

Záloha

Zde má Lopetegui poměrně velký výběr. Na pozici štítových záložníků může využít Nemanju Gudelje, Thomase Delayneho, Fernanda, Olivera Torrese a Joana Jordána, na kterého hodně sází. Na podhrotu má Ivana Rakitiče a také Papu Goméze, jenž umí zahrát i z křídla.

A to ještě přišla čerstvá posila po konci v Realu Madrid, pětinásobný vítěz Ligy mistrů a kouzelník s míčem, Isco. Ve Španělsku se traduje, že Isco je Lopetegui „fotbalový syn“, v reprezentaci totiž kolem něj postavil celý tým a podával 30letý fotbalista pod ním podával nejlepší výkony, sázel na něj i v Realu Madrid. Do Sevilly tak jistě nepřišel na lavičku.

Útok

I v útoku má Sevilla slušnou konkurenci. O post hrotového útočníka se poperou Yussuf En-Nesyri a Rafa Mir. O pozici křídelníků svedou boj Lucas Ocampos, Erik Lamela, Jesus „Tecatito“ Corona a Suso. Všichni čtyři mají kvalitu na základní sestavu a to ještě na křídle může hrát Papu Goméz a k dispozici je i Munir El-Haddadi.

Lopeteguiho tým je tak v záloze a v útoku velice silný, musí však posílit obranu, kde pozice stoperů zatím hoří.

Bundesliga

Velká posila pro Lipsko! Do klubu se vrací jeho historicky nejlepší střelec, Chelsea na něm značně prodělala

Bundesliga bude skutečně nejzajímavější za poslední roky. Bayern je nadupaný jako vždy, nicméně kvalitně posilují i jeho konkurenti. Nyní podepsalo další velkou posilu Lipsko, které získalo do svých řad nejlepšího střelce klubové historie.

RB Lipsko nehodlá dopustit, aby se opakovala minulá sezona. Tu nenáviděný klub začal nedobře a měl co dělat, aby nepovedený start pod novým koučem Domenicem Tedescem napravil a skončil tak tak v první čtyřce.

Zejména v ofenzivě bude saský celek skutečně skvěle zajištěn. V Lipsku totiž zůstal Christopher Nkunku, neodešel ani André Silva. Stálicí zůstává Yussuf Poulsen. Nově pak přišel obří talent ze Salzburgu Benjamin Šeško.

Aby toho nebylo málo, nyní se do klubu vrací nejlepší střelec v jeho historii. Jmenovitě Timo Werner. Ten odcházel z Lipska v roce 2020 do Chelsea. RB na něm vydělalo 53 milionů eur. Nyní jej získalo za 20 milionů. Werner podepsal smlouvu na 4 roky.

V Chelsea ovšem Werner ani zdaleka nenavázal na své výkony z Lipsko. Očekávalo se, že bude mít stejný gólový přínos, když v bundesligovém mužstvu neměl problém nastřílet za sezonu napříč všemi soutěžemi přes 20 gólů. Navíc přidával i asistence.

V dresu Blues vyčníval zejména bojovností. Jiná čísla příliš nepřidával. Vyhrál však Ligu mistrů, což mu už nikdo nesebere.

Lipsko od Wernera očekává, že převezme v týmu roli lídra. Stejně tak si slibuje, že tým dovede co nejdále ve všech soutěžích, ve kterých bude celek vlastněný koncernem Red Bull nastupovat.

Zdroj: RB Lipsko