Spojte se s námi


Fotbal

Proč si Özil vybral Real před Barcelonou? Z Mourinha jsem měl husí kůži, Guardiola se ani neobtěžoval mě poznat

Mesut Özil završil svou bohatou kariéru. 34letý špílmachr přezdívaný „El mago“ během své kariéry rozdával radost jak spoluhráčům, tak fanouškům. Proč si tehdy vybral Real Madrid před Barcelonou?

Publikováno

dne

Mesut Özil završil svou bohatou kariéru. 34letý špílmachr přezdívaný „El mago“ během své kariéry rozdával radost jak spoluhráčům, tak fanouškům. Proč si tehdy vybral Real Madrid před Barcelonou?

Kariéra Mesuta Özila je ověnčená úspěchy i velkými kluby. Německý fotbalista se dostal i do toho největšího a nejúspěšnějšího v historii – do Realu Madrid.

Po roce a půl v Schalke a dvou a půl letech ve Werderu Brémy odjel s Německem na mistrovství světa 2010 v jižní Africe, které mu změnilo život.

Ukázal se totiž natolik, že o něj stály ty největší kluby na světě – Real Madrid a Barcelona. Ve španělské metropoli José Mourinho stavěl nový projekt Galácticos, v Katalánsku zase byla rozjetá tiki-taka mašina pod vedením Pepa Guardioly.

A Özil si mohl vybírat, se kterým týmem spojí svou budoucnost. „Rozhodoval jsem se mezi Realem Madrid a Barcelonou. A nebylo to vůbec o penězích. Tehdy jsem navštívil Madrid i Barcelonu a ten rozdíl byl José Mourinho,“ popisuje Özil v rozhovoru pro deník MARCA.

„Vzal mě poznat stadion a všechny trofeje, které vyhráli. Naskočila mi z toho husí kůže. Návštěva v Barceloně byla méně vzrušující a největší zklamání pro mě bylo, že Pep Guardiola se ani neobtěžoval mě poznat,“ vysvětluje bývalý německý záložník.

„Před touhle návštěvou se mi hodně líbil styl Barcelony a dokázal jsem si představit s nimi hrát, ale Madrid do toho šel se vším všudy. José Mourinho byl nejsilnější faktor v mém rozhodování. Po mých návštěvách jsem měl jasno: chtěl jsem být madridista,“ dodal Özil.

V Realu Madrid strávil tři sezóny, poté ale musel odejít. Nebylo to však jeho rozhodnutí…

„V Madridu jsem byl tři roky opravdu šťastný. Ale pak se něco stalo. Najednou jsem na začátku sezony neměl moc herních minut a došlo ke konfliktu mezi panem Florentinem Pérezem a mým otcem a agentem. Museli jsme si hledat nový klub. Když jsem odlítal z Madridu, vytryskly mi slzy,“ vzpomíná Özil.

Zdroj: MARCA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.