Spojte se s námi


Fotbal

Proč se nevešli do nominace Černý s Králem? Jde o aktuální sportovní formu, dveře do týmu rozhodně nemají zavřené, řekl asistent Köstl

Česká fotbalová reprezentace má před sebou první dvojzápas pod trenérem Ivanem Haškem. Do první nominace se nevešlo několik stabilních hráčů, mimo tria z Belmonda i dvojice Václav Černý a Alex Král. Proč je kouč vynechal?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace má před sebou první dvojzápas pod trenérem Ivanem Haškem. Do první nominace se nevešlo několik stabilních hráčů, mimo tria z Belmonda i dvojice Václav Černý a Alex Král. Proč je kouč vynechal?

Po odchodu Jaroslava Šilhavého z postu reprezentačního kouče převzal jeho roli Ivan Hašek, který měl dostatek času na to se v roli zabydlet a vymyslet svou první nominaci. A jak se očekávalo, rozhodl se pro rázné změny.

Premiérové start si může připsal proti Norsku a Arménii hned několik hráčů, přičemž další zůstali mimo nominaci, ačkoliv patří mezi stálice. Jedná se zejména o trio z Belmonda Brabce, Coufala a Kuchtu.

Na sraz ale nezamířili ani Václav Černý s Alexem Králem. První jmenovaný přestal nastupovat a vysedává na lavičce ve Wolfsburgu, druhý na tom není o moc lépe, ze sestavy vypadl v polovině února.

„Diskuse byla, s oběma jsme byli v kontaktu i osobně a budeme dál. Pro reprezentaci bezesporu něco odvedli, momentálně jsme se jen vydali jinou cestou. Černému možná pomůže změna trenéra, Alex také z herní praxe trochu vypadl.

Oba jsou obrovští profesionálové, snad tohle pro ně bude i motivace. Jak říkám, jde o aktuální sportovní formu, dveře do týmu rozhodně nemají zavřené,“ řekl na tiskové konferenci asistent trenéra Jaroslav Köstl, který před svým příchodem do reprezentace působil ve Slavii.

Oba dva mají o motivaci do zbytku sezony postaráno. Trenér bude bedlivě sledovat jak si počínají a pokud se jim začne dařit, cestu na EURO mají otevřenou.

V opačném případě se budou muset dívat pouze v televizi. Podobně na tom je již zmiňované trio, které je s trenérem v kontaktu. Třeba se ale ukáže ještě někdo další, kdo v závěru sezony vyletí.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.