Spojte se s námi


Fotbal

Proč není Gravenberch v nominaci Nizozemska? Mám na něj svůj názor poté, co minule odmítl U21, říká trenér Koeman

Ryan Gravenberch patří mezi největší nizozemské talenty. Za normálních okolností by 21letý fotbalista Liverpoolu v reprezentaci Oranjes nechyběl, jenže trenér Ronald Koeman má s ním zřejmě nějaký osobní problém.

Publikováno

dne

Ryan Gravenberch patří mezi největší nizozemské talenty. Za normálních okolností by 21letý fotbalista Liverpoolu v reprezentaci Oranjes nechyběl, jenže trenér Ronald Koeman má s ním zřejmě nějaký osobní problém.

Od roku 2019 nastupoval Gravenberch pravidelně za áčko Ajaxu Amsterdam. V posledních dvou sezónách hrál tak dobře, že jej vykoupil Bayern Mnichov a to navíc velice levně, za pouhých 18,5 milionů eur.

Jenže v Bavorsku mu to úplně nesedlo, nedokázal se dostat do základní sestavy a jediné dva body (1+1) udělal v DFB Pokalu, jinak se do statistik nezapsal.

V létě jej tak vykoupil za 40 milionů eur Liverpool. V posledních zápasech začal ukazovat, jaký talent ve 21letém fotbalistovi dřímá a proč jej Jürgen Klopp přiváděl.

V reprezentaci Nizozemska už byl poměrně etablovaný, na mistrovství světa v Kataru nastoupil do šesti zápasů, na jaře však pomohl reprezentaci U21, se kterou jel na EURO.

Kvůli prakticky nulové vytíženosti na začátku sezóny v Bayernu jej trenér Oranjes Ronald Koeman nenominoval do reprezentace, což se dalo chápat.

Mám svůj názor

Teď, když se ale opět dostal do formy a za šest zápasů nasbíral bilanci 1+2 se očekávalo, že se do nominace vrátí. Jenže Koeman jej opět vynechal.

„Proč chybí Gravenberch? Mám na něj svůj názor poté, co minule odmítl reprezentaci U21,“ uvedl Koeman na tiskové konferenci, že při nenominaci do seniorské reprezentace měl jet Gravenberch s U21, což zřejmě odmítl.

„Navíc toho za Liverpool moc nenahrál,“ dodal bývalý kouč Barcelony. Tohle prohlášení ale není tak úplně pravdivé.

Gravenberch debutoval proti Wolves na minutu, poté odehrál 73 minut v Evropské lize proti LASKU a zapsal asistenci, následně naskočil na 14 minut proti West Hamu, v EFL Cupu proti Leicesteru zvládl 64 minut a přihrál na gól, proti Tottenhamu hrál 11 minut, v Evropské lize proti Royale Union zvládl 78 minut a vstřelil gól, o víkendu proti Brightonu odehrál poločas.

Zdroj: X, The European Lad

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.