Proč nemá Cristiano Ronaldo tetování?

V dnešní době má téměř každý fotbalista nějakou kérku. Avšak najdou se i tací, kteří žádnou nemají. A nejznámějším z nich je Cristiano Ronaldo. Ale proč zrovna on? Vždyť zrovna tato portugalská superstar je známá svou až přílišnou péčí o vzhled.

Zdroj: Twitter | Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo je totiž pravidelným dárcem krve a kostní dřeně. A právě proto nemá žádné tetování. Kdyby si ho totiž nechal udělat, nemohl by krev darovat po dobu 6 měsíců a hrozilo by, že kvůli možné infekci by nemohl darovat už nikdy.

Sám Portugalec se ke své dobročinnosti vyjádřil pro Eurosport: “Všichni můžeme udělat rozdíl tím, že budeme darovat krev. Každá návštěva nemocnice může dát třem dalším lidem krev v případě nouze a pak také při dlouhodobém léčení.

Proto jsem tak zaujatý. Je nutné šířit nutnost darování po celém světě, aby se mohlo zachránit hodně životů.” Zajímavá příhoda se pojí se začátkem darováním kostní dřeně: “Byla doba, kdy s námi na reprezentační sraz jezdil Carlos Martins.

Řekl nám o problému svého kluka a my hráči jsme ukázali charakter a jednotu a pomohli mu, protože jsme věděli, že jsou v komplikované situaci. Darovat kostní dřeň je něco, o čem si lidé myslí, že je složité. Ale není to nic jiného než nabrání krve a ani to nebolí.

“Dělám to teď už několik let a budu v tom musel nadále pokračovat, protože je to pro děti velmi vážné onemocnění a my jim musíme pomoci.” dodává pětinásobný držitel Zlatého míče.

Je krásné, že i takto bohatý člověk ví, že ne vše se dá za peníze koupit. Dárcovství je moc hezká věc a Cristiano může být ostatním sportovcům velkým vzorem.

Zdroj: sport.tn.nova.cz, fotbal.guru.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak to jsem tedy překvapený, skoro bych řekl až zaskočený! Věru to se mi často nestává.

  2. Od Ronalda je to samozřejmě chvályhodné, ale zajímalo by mě, zda si skutečně myslí, že darování kostní dřeně je opravdu jen odběr krve nebo to někdo špatně přeložil

    • Sám jsem už oboje (krev i kostní dřeň) daroval a můžu říct, že je to hodně podobné. Dřeň akorát trvá déle a není u ní potřeba shoda krevní skupiny s příjemcem.

  3. JE VIDĚT ŽE NEMÁ V HLAVĚ PILINY.A UMÍ HRÁT FOTBAL A BAVIT LIDI.U nás je plno tetovaných,kteří fotbal neumí,ale myslí si to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jdu ukázat to nejlepší, hlásí Procházka před odletem do Vegas. Co zaznělo na tiskovce?

Jiří Procházka je na odletu do Las Vegas, kde jej čeká druhý zápas v UFC. V rámci hlavního zápasu večera se utká s Dominickem Reyesem již 2. května. Na řadu tedy v pondělí podvečer přišla tisková konference. Co na ní Procházka se svými trenéry prozradil?

Mourinho končí v Tottenhamu! Doplatil ‘The Special One’ na nesouhlas se Superligou nebo jen na výsledkovou krizi?

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.