Spojte se s námi


Fotbal

Proč jsem v Barceloně nehrál? Koeman mi řekl, že jsem kazil kabinu, říká bývalý obránce

Junior Firpo měl velký potenciál stát se elitním bekem ve fotbalovém světě. Jenže jeho angažmá v Barceloně rozhodně nešlo podle plánu. Teď přiznává, že vliv na to měl i Ronald Koeman.

Publikováno

dne

Junior Firpo měl velký potenciál stát se elitním bekem ve fotbalovém světě. Jenže jeho angažmá v Barceloně rozhodně nešlo podle plánu. Teď přiznává, že vliv na to měl i Ronald Koeman.

Firpo se v dresu Betisu vypracoval mezi nejlepší levé obránce La Ligy, proto ho v roce 2019 přivedla do svého kádru Barcelona. Tam měl postupně nahradit stárnoucího Jordiho Albu.

„Dvě sezony v Barceloně byly velmi odlišné. V té první jsem byl sám ze sebe zklamaný. Opravdu lituji, že jsem toho nevyužil lépe. Nevyužil jsem toho dobře,“ řekl pro Relevo.

„Druhou sezónu jsem hrál velmi málo. A přesto na mnohem lepší úrovni než v té první. Myslím, že mě Koeman moc dobře neznal: Byl jsem mladý, právě jsem přišel na scénu, mezi elitou jsem byl dva a půl roku. Byl první, kdo mi řekl, abych zůstal, ale to se později neproměnilo v minuty. Vzpomínám si, že když byl jednou Jordi Alba zraněný, postavil Destu na pozici levého beka. Minuty, které mi dal, byly na pravé straně… Měl jsem jich málo,“ litoval Firpo.

Firpo tak ztratil úplně pozici a Koeman skutečně raději nasazoval na levé straně pravého beka Sergina Desta. Logicky to tak vyústilo v debatu mezi hráčem a trenérem.

„Hledal jsem odpovědi, ale Koeman mi dal odpověď, ve které nebyl upřímný: řekl mi, že jsem kontaminoval a kazil kabinu… Tak jsem se přestal snažit. Je velmi příjemné hrát za Barcelonu kvůli všemu, co vám dává, ale já jsem chtěl hrát,“ dodal Firpo.

Firpo za Barcelonu během dvou sezón odehrál 41 zápasů, vstřelil 2 góly a přidal 2 asistence. V létě 2021 odešel do Leedsu, ve kterém je doteď a minulou sezónu musel zkousnout sestup do Championship.

Španělský bek však nebyl jediný, kdo měl s Koemanem problém. Nelichotivě se k nizozemskému kouči vyjadřovali i Miralem Pjanič nebo Riqui Puig.

Zdroj: Relevo

Reklama

Oblíbené