Proč jsem nehrál? Nikdy mi to neřekli, říká po angažmá v Olomouci Ismar Tandir

Do České republiky přicházel s vizitkou vyhlášeného střelce slovenské ligy. S devíti góly se urostlý bosenský útočník stal čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Po konci angažmá v Ružomberoku po něm sáhla Sigma Olomouc s vidinou lepších zítřků. O svém angažmá na Hané se pro náš web rozpovídal Ismar Tandir.

zdroj: oficiální Facebook Sigmy Olomouc

Původem jste z Bosny, ale narodil jste se v Německu. Vaši mládežnickou kariéru jste však začal za velkou louží v New Yorku. Mohl byste popsat, jak se vše tohle sehrálo?

Po mém narození v Německu jsme se v roce 1997 přestěhovali do USA, kde stále žijeme. Cítím se jako Bosňan i Američan. Jednou bych si dokázal představit život někde okolo New Jersey, kde moje rodina momentálně bydlí.

Jak jsem již zmínil, začal jste v New Yorku Red Bulls. Jak tamní akademie vypadala?

Akademie Red Bullu byla opravdu na vysoké úrovni. Dnes je dokonce ještě lepší a prestižnější. Mám z té doby jen samé krásné vzpomínky.

Poté jste se přes Francii, Island, Frýdek-Místek a Ružomberok dostal až k nám do Sigmy Olomouc. Měl jste ještě nějaké jiné nabídky? Nebo jste po vašem dřívějším působení v České republice toužil vrátit zpět?

Měl jsem nějaké nabídky z Řecka a z Asie. Jenže moje agentura byla toho názoru, že Sigma je pro mě nejlepší možností. Bohužel tomu tak nebylo…

Jaké byly první dojmy po přestupu?

První dojmy byly výborné. Klub i všechno okolo vypadalo slušně.

V Sigmě jste byl představen jako posila, která by měla spasit útok. Místo toho jste prostor prakticky nedostal. Byl vám sdělen důvod vaší zápasové absence?

Důvod mi sdělen nebyl. Jak jsi již zmínil spásu útoku, myslel jsem si to samé. Bohužel jsem nikdy nedostal pořádnou příležitost. Odehrál jsem dva zápasy v pohárech, kde jsem také dal dvě branky. V lize jsem naskočil jen na pár minut. Doufal jsem ve větší vytížení, ale to jsem nedostal.

Když se nad tím zamyslíte, tak jsem v lize nikdy nedostal příležitost od začátku. Mám u toho jen samé otazníky.

Po hostování v Pohronie jste byl vyškrtnut ze sestavy A-týmu a trénoval s béčkem. Následně jste tedy byl napsán zpět, ale místo plnohodnotného tréninku jste pouze běhal kolem hřiště. Jak jste situaci řešil?

Tohle byla jejich taktika, jak mě vyšachovat ze hry. Pomáhali mi lidé z Prahy a z FIFPRO, bez nich by to všechno bylo jiné.

Vrátil byste se do uplynulých zkušenostech zpět do České republiky, kdybyste měl tu příležitost?

Nikdy neříkej nikdy, ale určitě bych si to pořádně promyslel.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.