Proč jsem nehrál? Nikdy mi to neřekli, říká po angažmá v Olomouci Ismar Tandir

Do České republiky přicházel s vizitkou vyhlášeného střelce slovenské ligy. S devíti góly se urostlý bosenský útočník stal čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Po konci angažmá v Ružomberoku po něm sáhla Sigma Olomouc s vidinou lepších zítřků. O svém angažmá na Hané se pro náš web rozpovídal Ismar Tandir.

zdroj: oficiální Facebook Sigmy Olomouc

Původem jste z Bosny, ale narodil jste se v Německu. Vaši mládežnickou kariéru jste však začal za velkou louží v New Yorku. Mohl byste popsat, jak se vše tohle sehrálo?

Po mém narození v Německu jsme se v roce 1997 přestěhovali do USA, kde stále žijeme. Cítím se jako Bosňan i Američan. Jednou bych si dokázal představit život někde okolo New Jersey, kde moje rodina momentálně bydlí.

Jak jsem již zmínil, začal jste v New Yorku Red Bulls. Jak tamní akademie vypadala?

Akademie Red Bullu byla opravdu na vysoké úrovni. Dnes je dokonce ještě lepší a prestižnější. Mám z té doby jen samé krásné vzpomínky.

Poté jste se přes Francii, Island, Frýdek-Místek a Ružomberok dostal až k nám do Sigmy Olomouc. Měl jste ještě nějaké jiné nabídky? Nebo jste po vašem dřívějším působení v České republice toužil vrátit zpět?

Měl jsem nějaké nabídky z Řecka a z Asie. Jenže moje agentura byla toho názoru, že Sigma je pro mě nejlepší možností. Bohužel tomu tak nebylo…

Jaké byly první dojmy po přestupu?

První dojmy byly výborné. Klub i všechno okolo vypadalo slušně.

V Sigmě jste byl představen jako posila, která by měla spasit útok. Místo toho jste prostor prakticky nedostal. Byl vám sdělen důvod vaší zápasové absence?

Důvod mi sdělen nebyl. Jak jsi již zmínil spásu útoku, myslel jsem si to samé. Bohužel jsem nikdy nedostal pořádnou příležitost. Odehrál jsem dva zápasy v pohárech, kde jsem také dal dvě branky. V lize jsem naskočil jen na pár minut. Doufal jsem ve větší vytížení, ale to jsem nedostal.

Když se nad tím zamyslíte, tak jsem v lize nikdy nedostal příležitost od začátku. Mám u toho jen samé otazníky.

Po hostování v Pohronie jste byl vyškrtnut ze sestavy A-týmu a trénoval s béčkem. Následně jste tedy byl napsán zpět, ale místo plnohodnotného tréninku jste pouze běhal kolem hřiště. Jak jste situaci řešil?

Tohle byla jejich taktika, jak mě vyšachovat ze hry. Pomáhali mi lidé z Prahy a z FIFPRO, bez nich by to všechno bylo jiné.

Vrátil byste se do uplynulých zkušenostech zpět do České republiky, kdybyste měl tu příležitost?

Nikdy neříkej nikdy, ale určitě bych si to pořádně promyslel.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?

Jaké soupeře si přejí trenér Trpišovský a kapitán Jan Bořil?

Pražská Slavia šokovala Anglii! Na půdě Leicesteru zvítězila 2:0 a postupuje mezi 16 nejlepších týmů Evropské ligy. Koho si v dalším kole přejí trenér Jindřich Trpišovský a kapitán Jan Bořil?