Spojte se s námi


Fotbal

Problémy v týmu Belgie. Uražený Courtois opustil tým, trenér je v šoku. Hvězda Realu Madrid mluví o zranění. Nemůžu lhát, reaguje Tedesco

Belgie po nepodařeném mistrovství světa změnila trenéra, stal se jím Domenico Tedesco. Že by ale dokázal vyřešit problémy v týmu, to se říci nedá. Rozkoly mezi hráči byly už během šampionátu, nyní se ale řeší přímý spor mezi trenérem a gólmanem Thibautem Courtoisem.

Publikováno

dne

Belgie po nepodařeném mistrovství světa změnila trenéra, stal se jím Domenico Tedesco. Že by ale dokázal vyřešit problémy v týmu, to se říci nedá. Rozkoly mezi hráči byly už během šampionátu, nyní se ale řeší přímý spor mezi trenérem a gólmanem Thibautem Courtoisem.

Na mistrovství světa skončili Belgičané už v základní skupině, tým plný zajímavých hráčů zklamal výkony i týmovou (ne)soudržností. Bylo naprosto logické, že došlo ke změně trenéra. Čekalo se, že to může zlepšit atmosféru v kabině.

Jenže se tak evidentně neděje. Domenico Tedesco se totiž dostal do sporu s jednou z největších hvězd. Při aktuálním reprezentačním okně se Belgie utkala s Rakouskem (1:1) a v úterý večer vyzve Estonsko.

Proti Rakousku byl kapitánem Romelu Lukaku, proti Estonsku měl pásku na levé paži mít Thibaut Courtois. Gólman Realu Madrid ale opustil tým, k čemuž se trenér Tedesco vyjádřil, čímž rozvířil konflikt.

„Všichni souhlasili s tím, že Romelu bude kapitánem proti Rakousku a Thibaut proti Estonsku. Po zápase se mnou ale chtěl Thibaut najednou mluvit, řekl, že jede domů, protože je zklamaný a cítí se uraženě,“ cituje Tedesca server Goal.

Italský kouč prozradil, že jej krok Courtoise šokoval, jelikož ho uznává nejen jako nejlepšího brankáře světa, ale také jako dobrého člověka, kterému se snažil dopřát uznání, jaké si zaslouží.

To, že věc řešil veřejně, ovšem hvězdu Realu Madrid nepotěšilo. „Byl jsem překvapen. Nebylo to poprvé, kdy jsme řešili problémy týkající se kabiny. Je to ale poprvé, co to někdo řekl veřejně. Jsem opravdu zklamaný a chci dát najevo, že jeho vyjádření neodpovídá realitě,“ vyjádřil se Belgičan na sociálních sítích.

Courtois chtěl po Tedescovi vysvětlení a učinění konkrétního rozhodnutí kvůli tomu, aby se předešlo situacím, které měly výběr Belgie v minulosti poškodit. Být kapitánem reprezentace dle něj není rozmar ani náhodné rozhodnutí.

Jeden z nejlepších brankářů planety komunikoval i s Lukakem, aby si celou situaci vyjasnili. Svůj odchod od týmu pak Courtois odůvodnil podstoupením kontroly kvůli problému s pravým kolenem a celou záležitost prý řešil s lékařským týmem Realu Madrid, který byl v kontaktu s lékaři u reprezentace.

Tedesco však popřel Courtoisovu verzi: „Kéž bych mohl říct, že tým opustil kvůli zranění, ale nemůžu lhát. Vždy se snažím hráče chránit, ale v téhle situaci je to nemožné. Snažil jsem se ho přesvědčit, aby vydržel ještě dva dny.“

Zdroj: Thibaut Courtois, Instagram, Goal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.