Reklama

Problém pro Premier League? Někteří hráči odmítají vakcinaci

Anglie je sice absolutně rozvolněná, ale především díky značné proočkovanosti obyvatelstva. Diváci se těší do plně zaplněných ochozů a pravděpodobně kvůli návštěvě stadionu budou muset plnit tvrdá pravidla o bezinfekčnosti. Jejich vzory by proto měli jít příkladem.

Jenže to se pravděpodobně neděje. Deník The Sun přišel s informací, že jak nejvyšší anglická soutěž Premier League, tak i druhá nejvyšší soutěž EFL Championship, se potýká s velkým problémem.

Relativně velké množství hráčů odmítá vakcinaci. Nejčastější důvody jsou vlastní přesvědčení, ale třeba také náboženské důvody.

Kluby se samozřejmě obávají, že neočkovaní hráči mohou být často postrádáni kvůli pozitivnímu testu.

Ale ještě horší scénářem je případné roznášení nemoci po celé kabině. Což týmy může stát jak značné finance, tak i sportovní ztráty, ať už v tabulce nebo natrénovanosti.

V nedávné době tým z Championship musel do izolace kvůli tomu, že neočkovaný hráč měl pozitivní test. Právě tyhle drobné záležitosti mohou značně zamíchat se sportovní formou týmů, a proto se rozhodně nedá sázet na vítěze jednotlivých soutěží.

Ve fotbalu je spousta proměnných a proto se těžce předvídá, co se stane. Při zásahu ještě tohoto faktoru je sport opravdu nepredikovatelný.

Zdroje: SPORTbible, The Sun

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené