Přípravu s Teplicemi zahájili stoper Plzně, brankář Sparty, útočník Baníku a lotyšský mistr

Teplice v sobotu zahájily zimní přípravu na start Fortuna ligy. V tréninkovém areálu bylo vidět několik nových hráčů, jmenovitě Ruben Droehnle, Šimon Gabriel, Jan Čtvrtečka, Martin Macej a Jakub Hora.

Zdroj: fkteplice.cz

Žlutomodří v sobotu zahájili zimní přípravu, která vyvrcholí 15. ledna domácím zápasem proti Jablonci.

Teplice se na tréninkovém areálu musely obejít bez dlouhodobě zraněných a několika pozitivních hráčů na COVID-19.

Mimo ně se vrátili do Sparty z hostování Matyáš Kozák, kterého během podzimní části trápily zdravotní problémy, a Jan Fortelný, který zahájí přípravu se Spartou.

Chyběl také brankář Jakub Diviš, kterému v Teplicích po 3,5 letech skončila smlouva.

V tréninkovém procesu však bylo vidět několik nových tváří. Jednou z nich je 22letý francouzský stoper Ruben Droehnle, který smlouvu s Teplicemi podepsal před zimní pauzou a přišel z B-týmu Lille, kde mu vypršela smlouva.

Přípravu s Teplicemi zahájil 22letý brankář Jan Čtvrtečka, který přišel na hostování z pražské Sparty, kde chytal za B-tým v ČFL.

„Jan Plachý je momentálně zraněný, takže jsme chtěli doplnit brankáře. Honza Čtvrtečka dostane šanci, je to mladý perspektivní brankář. Věřím, že vytvoří dobrou konkurenceschopnou trojici s Tomášem Grigarem a Luďkem Němečkem,“ říká o něm trenér Teplic Radim Kučera.

Hostování se finalizuje u 19letého stopera Plzně Šimona Gabriela, který podzimní část Fortuna ligy hostoval v Mladé Boleslavi.

„Má velmi dobré parametry a vidím v něm budoucnost, jeho kariéra je dobře rozjetá. Je to o tom, aby šanci chytil za pačesy a ukázal se v co nejlepším světle. Věřím, že tady odvede maximum,“ říká o Gabrielovi Radim Kučera.

Na testy do Teplic zamířil 23letý útočník Martin Macej, který je hráčem Baníku, kde ho dříve vedl právě trenér Teplic Radim Kučera. V podzimní části odehrál pouze 3 utkání za B-tým Baníku.

„V Baníku jsem ho vytáhl z B-týmu do áčka, podepsal v té době profi smlouvu a hostoval také ve Vítkovicích. Je to typ útočníka, který nám může pomoct, má dobrou výšku a rychlost. Uvidíme, jak bude vypadat a jestli bude mít na to v kádru zůstat,“ říká o Macejovi Radim Kučera

Z hostování se do žlutomodrého tábora vrátil lotyšský mistr Jakub Hora z Rigy, který zahájil na Stínadlech zimní přípravu, ale řeší se jeho další zahraniční angažmá.

„Kuba má u nás platnou smlouvu, ale víme, že by rád pokračoval v zahraničí, proto jsme v kontaktu s jeho agenty a situace se intenzivně řeší,“ vysvětluje sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek.

Transfery směrem by do Teplic měly pokračovat, protože pracují na příchodu druhého stopera. „Věříme, že se vše podaří dotáhnout během následujících dnů a co nejdříve se k našemu týmu připojí,“ dodává Štěpán Vachoušek

Zdroje: fkteplice.cz, IG – fkteplice, transfermarkt.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Až mistrovské zápasy prověří a dají jasnou odpověď, jak které mužstvo posílilo.Osobně se ale domnívám, že se žádného velkého překvapení nedočkáme.

  2. Když by tam tak někdo dostavěl tu čtvrtou stranu a stadion se uzavřel. vznikl bvy tak suvereně nejkrásnější a nejlepší stadion v ČR + nějaká ta ,,dlaždička” uvnitř samozřejmě

    • Mluvíte mi z duše, něco podobného jsem chtěl napsat .
      Papundeklová Kung-pao arena vedle teplické areny je směšná .

  3. Teplice výrazně posiluji a to i ligovými hráči ze zahraničí.S dosavadním umístěním určitě nemůžou být spokojeni.Do Teplic vždy mířili ti nejlepší hráči,kde získali co jim chybělo a pak odtud “exportovali” do velkoklubů.Příkladem je např.Džeko a jiní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!