Spojte se s námi


Bundesliga

Připravil Tuchel hvězdný Bayern o vítěznou mentalitu? Německý kouč vzdal boj o titul, fanoušci běsní: Nejhorší trenér v naší historii

Na tohle Bayern Mnichov není zvyklý, obzvláště pak jeho fanoušci. Že klubu unikne ligový titul? To se stane. Co už ale je problém, tak v první řadě velká ztráta na lídra a v řadě druhé odevzdanost ze strany trenéra Thomase Tuchela, který vzdal boj o titul už nyní.

Publikováno

dne

Na tohle Bayern Mnichov není zvyklý, obzvláště pak jeho fanoušci. Že klubu unikne ligový titul? To se stane. Co už ale je problém, tak v první řadě velká ztráta na lídra a v řadě druhé odevzdanost ze strany trenéra Thomase Tuchela, který vzdal boj o titul už nyní.

Do konce ligového ročníku Bundesligy zbývá ještě sedm kol, ve hře tak je stále 21 bodů. Přesto už nyní Bayern Mnichov oficiálně vzdává boj o titul. Ztráta 13 bodů na první místo samozřejmě není vůbec malá, zázraky se ale dějí, což ukazuje v této sezoně Leverkusen.

Jen je potřeba jít oněm zázrakům naproti a to bavorský gigant nedělá. Trenér Thomas Tuchel to od svého příchodu do Allianz Arény nemá lehké, přišel jako náhrada za populárního a talentovaného Juliana Nagelsmanna, jehož vyhazov přijali fanoušci s nevolí.

Tuchelova minulost v Dortmundu rovněž nehrála v jeho prospěch, problémů viděli příznivci mnichovského celku i jinde. Šanci ovšem dostal, podporu taky, jenže zklamal. Bayern se trápí herně, skřípe to i výsledkově. Nepomohl ani příchod skvělého Harryho Kanea.

Když v sobotu 33násobný mistr padl na domácí půdě s Borussií Dortmund, tak Tuchel naštval zřejmě i své poslední zastánce. „O titulu je rozhodnuto. Nemám žádnou naději, že bychom ho mohli získat. Po tomhle zápase vám neřeknu nic víc. Kolik bodů ztrácíme? 13? Gratuluju Leverkusenu,“ nechal se slyšet.

Bundesliga tak poprvé od roku 2012, kdy titul získal právě Dortmund, pozná jiného šampiona než Bayern Mnichov. Bavorskému klubu navíc hrozí největší ztráta na mistra od sezony 1991/92.

Bayern v problémech, fanoušci zuří

Pod vyjádřením Thomase Tuchela se na sociálních sítích rozjely zajímavé diskuse a debaty. Samozřejmě ale hodně kritické a nezapojovali se do nich jen fanoušci bavorského giganta. Někteří jedinci vtipkují o tom, že o titul připravil Bayern Harry Kane, který si přinesl prokletí z Tottenhamu.

Jinak ale kritice čelí zejména německý trenér. „Pep Guardiola mu věnoval kariéru v momentě, kdy ho nechal s Chelsea náhodně vyhrát Ligu mistrů,“ má jasno jeden z fanoušků.

„Má mentalitu jako kouč malého klubu. Boj o titul byl rozhodnut v momentě, kdy se Bayern rozhodl jít do sezony s Tuchelem jako hlavním koučem. Angažovat tohoto klauna byla největší chyba v historii klubu,“ dodávají další příznivci.

Prý se jedná o selhání, za které musí vinit pouze sebe. Je však otázkou, co bude dál. Bayern dle všeho usiluje o návrat Juliana Nagelsmanna, toho ovšem nyní čeká domácí mistrovství Evropy, na němž povede Německo a bude pod velkým tlakem.

Zdroj: Bundesliga, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.