Spojte se s námi

Fotbal

Příprava je stejná, jako by tu Šilhavý byl, říká Filip Novák

Publikováno

dne

Českou fotbalovou reprezentaci čeká ve čtvrtek přátelský zápas s Kuvajtem. Půjde o generálku před střetnutím s Estonskem. O utkání se 142. týmem světového žebříčku promluvil levý obránce Filip Novák.

Reprezentaci nepovede na listopadovém srazu Jaroslav Šilhavý, jenž měl v pondělí pozitivní test na koronavirus. Žezlo po něm přebral jeho dlouholetý asistent Jiří Chytrý.

„Jestli je příprava nějak specifická? Pan trenér Chytrý je s panem Šilhavým skoro zajedno, hodně mezi sebou komunikují. Takže i když tady trenér není, příprava je úplně stejná, jako by tu byl.“

Ještě před posledním utkáním kvalifikace na mistrovství světa s Estonskem si Česká republika zahraje v Olomouci s Kuvajtem. Asijský výběr má tržní hodnotu pouhých sedmi milionů eur, což je o milion méně než cena hráčů Českých Budějovic.

„Nějaké poznatky k tomu týmu máme, měli jsme celkem dost sestřihů. Byl jsem až překvapen, že tam bylo hodně zápasů.“

Kuvajt rozhodně nezažívá ideální období. Nedokázal projít přes druhé kolo kvalifikace na mistrovství světa, v posledních čtyřech zápasech dal navíc pouhé dva góly.

„Dnes jsme se zaměřovali spíše na defenzivní část, takže jsme měli standardní situace, jak brání, kde jsou ty prostory, které bychom měli využít. Máme to nakoukané na videu a odpoledne máme trénink, kde si vyzkoušíme, jak bychom na ně měli hrát.“

Novák a spol budou samozřejmě favorité a motivováni tím, že jde o předposlední domácí zápas tohoto roku, si půjdou pro výhru. Utkání začíná v 18:30.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené