Případ jménem Jakub Hora. Nechají jej Teplice přestoupit do Jablonce?

Útočník teplických byl minulou sezónu klíčovou postavou toho týmu a trenér Hejkal byl přesvědčený o tom, že do žádného jiného českého týmu nepřestoupí. Není však divu, že za své výkony dostal nabídku z Jablonce. Hráče ale váže smlouva v Teplicích uzavřená do roku 2022.

Zdroj: Sport.cz

Zájem údajně měly týmy Jablonce a Mladé Boleslavi, nakonec s vážnou nabídkou přišel jen prvně jmenovaný tým. Jablonec bude hrát předkolo Evropské ligy a i když jeho řady opustilo několik opor, také mnozí kvalitní hráči přišli a počítá s tím, že v příští sezóně Fortuna ligy se bude opět pohybovat v horních patrech tabulky. Částka za tohoto hráče, se kterou přišlo vedení Jablonce, činila dle informací médií 10,5 miliónu korun. Teplickým vedením ale byla odmítnuta.

Odchovanec fotbalu v Mostu řekl, že smlouvu dodrží, ale že ho bude mrzet, když se jeho přestup do Jablonce neuskuteční. Ono mu nic jiného ani nezbývá, ale otázkou zůstává, jaké to bude po zklamání pramenící z nepovedeného přestupu s jeho výkonností a formou. Tvrzení trenéra Hejkala, že když zůstane, tak si jednou zahraje o poháry i s Teplicemi, vypadá v dnešní době úsměvně.

Možná se klub ze severu Čech snaží jen částku za přestup jeho útočného pilíře navýšit a Jakuba Horu nakonec nechá přestoupit. Za finance plynoucí z jeho odchodu může nakoupit hned několik hráčů, kteří na Stínadlech nebudou hrát z donucení. Přestože je Jakub Hora profesionál, v koutku duše bude mít i tak celou podzimní část sezóny pořád myšlenku, že už mohl hrát evropské soutěže v Jablonci.

Vedení Teplic není co závidět, musí se rozhodnout rychle a správně, ale držet hráče, který chce jen dodržet smlouvu, asi nemá cenu. A to ani v případě, že se jedná o klíčového hráče týmu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.