Spojte se s námi


Fotbal

Přijde Real Madrid o svého kapitána? Nacho má namířeno do Saúdské Arábie, s Benzemou si ale znovu nejspíše nezahraje

Real Madrid velmi pravděpodobně přijde o svou legendu, ikonu, kapitána. Nacho totiž má namířeno ze Santiaga Bernabeu do zahraničí, konkrétně do Saúdské Arábie. Nejblíže k jeho podpisu aktuálně má tým Al-Qadsiah.

Publikováno

dne

Real Madrid velmi pravděpodobně přijde o svou legendu, ikonu, kapitána. Nacho totiž má namířeno ze Santiaga Bernabeu do zahraničí, konkrétně do Saúdské Arábie. Nejblíže k jeho podpisu aktuálně má tým Al-Qadsiah.

Není to největší hvězda, ani nejlepší střelec nebo asistent. Je ale důležitou postavou v kabině Realu Madrid a po těch letech už i ikonou. A v neposlední řadě, Nacho Fernández je v současné době kapitánem královského klubu.

Do A-týmu Realu se probojoval v roce 2012, přičemž doposud byl věrný pouze tomuto veleúspěšnému španělskému celku.

V dresu Bílého baletu odehrál celkem 364 soutěžních zápasů, ve kterých coby stoper vstřelil 16 gólů a u dalších 10 asistoval. S Realem šestkrát vyhrál Ligu mistrů, čtyřikrát mistrovský titul, dvakrát tamní pohár nebo pětkrát MS klubů.

Zkrátka kariéra jako hrom. Po 30. červnu by se ale cesty jeho i Realu mohly rozdělit. Nacho má totiž s Realem platný kontrakt právě do konce tohoto měsíce a podle posledních správ je na spadnutí jeho přestup do Saúdské Arábie.

Jak už informoval server Football Espaňa, Nacho už před nedávnem jednal s Al-Ittihadem, kde aktuálně působí bývalý spoluhráč Karim Benzema. Nyní se ale hovoří o jiném klubu soutěžící v Saudi Pro League.

Kde Nacho podepíše?

Čtyřiatřicetiletý Nacho se s Al-Ittihadem víceméně dohodl na podmínkách smlouvy. Ovšem vzhledem k tomu, že Saúdský veřejný investiční fond (PIF) ještě nestanovil rozpočty klubů podporovaných vládou (Al-Ittihad, Al-Hilal, Al-Nassr a Al-Ahli), nemohl dohodu zatím podepsat.

Jednání s Al-Ittihadem tak už před Eurem ochladla. A nyní přišel francouzský deník L’Equipe se zprávou, že se Nacho velmi pravděpodobně připojí k týmu Al-Qadsiah.

To je celek vlastněný ropnou společností Aramco, která je mimochodem titulárním sponzorem Astonu Martin ve Formuli 1. Al-Qadsiah tedy přesně z tohoto důvodu nepotřebuje souhlas ke stanovení rozpočtu. A také proto je tato organizace nejblíže k zisku ikony Realu Madrid.

Zdroj: L’Equipe, Football Espaňa, X – Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.