Příbram porazila Jablonec a přiblížila se Teplicím jen na dva body

Ve 32. kole Fortuna ligy Příbram hostila Jablonec. Příbram potřebovala všechny tři body, aby ještě držela naději na záchranu a Jablonec potřeboval body na opačné straně tabulky v boji o vstupenku do předkol Ligy mistrů. U Litavky se proto schylovalo k velmi zajímavému zápasu.

Zdroj: FK Příbram

Již ve 4. minutě při autovém vhazování u rohového praporku hosté skvěle presovali Jana Rezka, který míč nedokázal zpracovat. Jablonec vybojovaný míč dostal několika bleskovými přihrávkami do slibné střelecké pozice, ve které se objevil Považanec, který trefil pouze pravou tyč Šimanovi brány.

Do samostatného uniku se z ničeho nic řítil z poloviny hřiště ve 27. minutě jablonecký Kratochvíl díky prodloužené hlavičce za stopery od Doležala z odkopnutého míče. Brankář Šiman však rychle vyběhnul, zmenšil střelecký úhel a následně Považancovu střelu nohou vyrazil.

Další dobrou brankovou příležitost opět nevyužili hráči Jablonce ve 33. minutě, kdy černohorský reprezentant Jovovič našel přihrávkou v pokutového území mladého Pleštila, který se nacházel zády k brance, ale otočil se okolo obránce Mezery a vystřelil. Míč šel ale metr vedle Šimonovi brány.

Pleštil však utrpěl známý „céres“ od trenéra Rady, neboť Jovovič po přihrávce na Pleštila v běhu pokračoval a pokud by dostal přihrávku zpátky, tak by se objevil v naprosté tutovce, protože se nacházel nehlídaný kolem místa pokutového kopu a přihrávku by dostal ideálně do svého protipohybu.

Nepříjemnou záležitost musel řešit příbramský realizační tým, neboť ve 37. minutě se ve vzájemném souboji s Pleštilem zranil stoper Kingue, kterého musel nahradit Srb Cmiljanovič.

Ve 2. poločase byl Jablonec blízko vstřelené brance i v 70. minutě, kdy sražený balón se objevil na hranici malého vápna, kde byl Krob, který rychle vypálil na příbramskou bránu. Brance však zabránil Cmiljanovič, kterého střela trefila v blízkosti brankové čáry.

Jablonec mohly nevyužité šance mrzet, protože v 77. minutě ze standardní situace centroval Pilík. Centrovaný míč prodloužil Cmiljanovič směrem k bráně. Tento míč jablonecký brankář Hanuš pouze vyrazil před sebe, kde se však nacházel příbramský Mezera, který využil Hanušův dárek k své první ligové brance v kariéře.

Jablonec mohl velmi rychle vyrovnat v 78. minutě, kde z pravé strany centroval Smejkal, který centrovaným míčem našel Pilaře, jenž byl naprosto nehlídaný na levé straně příbramské brány. Pilař, který byl dva metry od brankové čáry, v obrovské brankové příležitosti trefil pouze brankáře Šimana.

Další zajímavé okolnosti zápas už nepřinesl, a proto Příbram porazila Jablonec 1:0. Severočeši však musí mrzet mnoho nevyužitých šancí, které si ve velmi vyrovnaném zápase vytvořili. Jablonec v boji o předkola Ligy mistrů musí doufat v zaváhání pražské Sparty, která má vše ve svých rukou. Příbram výhrou přeskočila v tabulce Brno a ztrácí na Teplice jen 2 body.

Zdroj: O2TV Sport