Spojte se s námi


Bundesliga

Příběhy věrných: Thomas Müller a jeho pohádka v Bayernu Mnichov

Zdá se, že spojení Thomase Müllera s Bayernem Mnichov je nepřerušitelné. Německý útočník zde odehrál celou svou dosavadní kariéru a je tak jedním z nejloajálnějších fotbalistů současnosti.

Publikováno

dne

Zdá se, že spojení Thomase Müllera s Bayernem Mnichov je nepřerušitelné. Německý útočník zde odehrál celou svou dosavadní kariéru a je tak jedním z nejloajálnějších fotbalistů současnosti.

Můllerův příběh s Bayernem Mnichov se začal psát od roku 2000, kdy bylo německému fotbalistovi 11 let. Dříve hrál jen za TSV Pähl, kde s fotbalem úplně začínal.

V Bayernu Mnichov prošel všemi zbývajícími mládežnickými kategoriemi až do dospělých. Úspěšná sezóna v rezervním týmu stačila Müllerovi, aby dostal šanci v áčku Bayernu, kterou využil. Od roku 2009 je tak plnohodnotným členem prvního týmu.

Thomas Müller byl blízko odchodu po skončení světového šampionátu v roce 2010, ale namísto toho prodloužil smlouvu v Bayernu o dalších pět let. V té době to bylo poměrně překvapivé rozhodnutí.

Střelecky se Müller nejvíce činil v sezóně 2015/2016, kdy z odehraných 49 soutěžních utkáních dokázal nastřílet 32 branek. Německý útočník je ale známý i svou komplexností, a tak si pravidelně připisuje poměrně dost asistencí.

Celá kariéra v Bayernu

Jeho komplexnost může být vidět na soutěžním ročníku 2019/2020, kdy ze stejného počtu utkání nahrál na 26 gólů. V té době tvořil velmi sehrané duo s Robertem Lewandowskim.

Vzhledem k tomu, že Müller prožil celou svou kariéru v Bayernu, je jasné, že bude mít řadu trofejí zejména z domácích soutěžích. Za zmínku ale stojí také dva zisky titulu z Ligy mistrů, dvě vítězství v Superpoháru a ovládnutí mistrovství světa klubů.

Kromě toho ale Müller zaznamenal úspěchy i na mezinárodní scéně, když v roce 2014 slavil zisk titulu mistra světa. Evropským šampionem se však až doposud nestal, když má na kontě pouze dvě třetí místa.

Co se týče individuálních ocenění, nejpovedenějším turnajem bylo pro Müllera mistrovství světa 2010, kde se stal s pěti góly také nejlepším střelcem šampionátu. Na stejném turnaji získal i ocenění pro nejlepšího mladého hráče mistrovství.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.