Spojte se s námi


Fotbal

Příběhy věrných: Liverpoolský srdcař Jamie Carragher

Jamie Carragher je jeden z fotbalistů, jenž celou kariéru zasvětil jednomu klubu. Vyvoleným se pro něj stal Liverpool, za který nastoupil do více než pěti set soutěžních utkání.

Publikováno

dne

Jamie Carragher je jeden z fotbalistů, jenž celou kariéru zasvětil jednomu klubu. Vyvoleným se pro něj stal Liverpool, za který nastoupil do více než sedmi set soutěžních utkání.

Jamie Carragher se narodil 28. ledna 1978 v městečku Bootle v Anglii. Jeho členové rodiny, včetně samotného Carraghera, byli sice fanoušky rivala Evertonu, i přesto ale mladý Angličan spjal svou kariéru s Liverpoolem již od mládežnických kategoriích.

Byl brán za talentovaného hráče s potenciálem pro první tým, což se naplnilo vrchovatě. Svůj debut za A tým si Carragher připsal 8. ledna 1997 v zápase ligového poháru s týmem Middlesbrough. Liverpool tento zápas sice prohrál, Carragherovi však otevřel dveře do velkého fotbalu.

V roce 1997 vstřelil Carragher svůj první gól. Byl to gól hlavou z rohového kopu do sítě Aston Villy. I když byly ohlasy takové, že se jedná o první gól z mnoha dalších, které Carragher během své kariéry vstřelí, opak byl pravdou. Nakonec má anglický obránce na kontě mnohem více vlastních gólů, než gólů do soupeřové sítě.

Carragher svými výkony zaujal natolik, že o sezónu později se stal stálým hráčem prvního týmu. Problém byl však s pozicí samotného hráče, jelikož se v sestavě točil na pozicích krajního a středního beka a defenzivního středního záložníka. To se změnilo, když k týmu přišel Rafael Benítez, jenž Carraghera umístil do středu hřiště.

Další roky ubíhaly a Carragher se v porovnání se svými spoluhráči stával stále více zkušenějším. V roce 2007 tak dostal možnost vést svůj tým s kapitánskou páskou.

Bohatá kariéra urputného obránce se uchýlila ke konci dne 7. února 2013, kdy v médiích oznámil, že po konci sezóny skončí s aktivní fotbalovou kariérou. V posledním utkání, které se hrálo 19. května 2013, zvítězil Liverpool nad QPR 1:0. Za zápasu byl vystřídán v 87. minutě, aby si užil hlasité ovace vestoje.

Co se týče reprezentační kariéry, i zde Carragher figuroval již v mládežnických kategoriích. Za mužskou kategorii odehrál 38 soutěžních utkání, úspěchy však posbíral pouze na klubové scéně.

I když Premier League nikdy s týmem nevyhrál, dokázal kromě ligových pohárů ovládnout s Liverpoolem evropské soutěže. V roce 2005 získal titul Ligy mistrů, v roce 2001 pak i Poháru UEFA. V evropském Superpoháru byl Carragher s Liverpoolem vždy úspěšný. Při obou účastech tak získal i tuto trofej.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt, Liverpool, Wikipedie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.