Spojte se s námi


Fotbal

Příběhy věrných: Carles Puyol byl celou kariéru oporou obrany Barcelony

Carles Puyol je jednou z největších legend Barcelony. Muž, jenž jako kapitán vedl mužstvo v dobách jeho největší slávy, byl oporou obranné řady kádru. Puyol byl vskutku srdcař, nikdy nepoznal atmosféru jiného klubu než právě Barcelony.

Publikováno

dne

Carles Puyol je jednou z největších legend Barcelony. Muž, jenž jako kapitán vedl mužstvo v dobách jeho největší slávy, byl oporou obranné řady kádru. Puyol byl vskutku srdcař, nikdy nepoznal atmosféru jiného klubu než právě Barcelony.

Příběhy věrných je seriál portálu Ruik, který sleduje hráče, jenž zasvětili celou, nebo drtivou část svojí kariéry jednomu klubu. V dnešním vydání si přiblížíme obránce Barcelony, Carlese Puyola.

Celý život v Katalánsku

Zajímavostí Carlese Puyola je, že jako mladý začínal na pozici brankáře. V mládí nastupoval za katalánský klub Pobla de Segur, nicméně kvůli zranění ramene musel přejít do pole. Nejprve nastupoval v útoku, krátce poté jej trenéři přesunuli do obrany. V sedmnácti letech jej pak čekal velký přesun do Barcelony.

Carles Puyol byl dlouho hráčem B-týmu, po čtyřech letech už ale debutoval v zápase A-týmu proti Realu Valladolid. Výkony sice nepředváděl špatné, nicméně kvůli vysoké konkurenci byl blízko přestupu do Málagy nebo Realu Madrid. Přestupy ale ztroskotaly na samotném Puyolovi, jenž chtěl bojovat o místo v základní sestavě.

Zlom pod novým trenérem

Více prostoru dostával Puyol pod novým trenérem Carlesem Rexachou od sezóny 2001/02. Pod ním odehrál španělský stoper 35 utkání a vstřelil i svou premiérovou branku do sítě Realu Valladolid. Na zápasy s Valladolidem tak Puyol vzpomíná jedině v dobrém.

Každým zápasem šly výkony Puyola nahoru a současně získával i větší slovo v kabině. Z toho důvodu se stal v roce 2003 kapitánem Barcelony, současně byl i zástupcem kapitána v reprezentačním výběru.

Roky plné úspěchů

Carles Puyol se může pyšnit hned třemi tituly z nejprestižnější evropské soutěže Ligy mistrů, jednou pak dokázal s týmem vyhrát i evropský superpohár. V domácí soutěži ovládl ligu hned šestkrát. Co se týče reprezentačních úspěchů, po jednom se radoval z výhry na mistrovství světa i Evropy.

Poslední sezónu Puyol absolvoval v roce 2014, přičemž po jejím konci ukončil kariéru kvůli problémům s koleny. Dodnes patří mezi nejlepší obránce historie, přičemž na hřišti vynikal svou tvrdostí, organizací hry, ale i univerzálností.

Zdroj: FC Barcelona, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.