Spojte se s námi


Fotbal

Příběh o tom, jak Češi pomohli West Hamu na 4. místo. Největší zásluhu na tom mají Souček s Coufalem, zní z Anglie

Letošní vzestup West Hamu je téměř zázrakem, loni se totiž strachovali o setrvání v soutěži do posledního kola. 39 bodů na udržení nakonec stačilo, letos jich mají kladiváři v půlce února už 42.

Publikováno

dne

Letošní vzestup West Hamu je téměř zázrakem, loni se totiž strachovali o setrvání v soutěži do posledního kola. 39 bodů na udržení nakonec stačilo, letos jich mají kladiváři v půlce února už 42. A vyhřívají se na čtvrtém místě společně s Chelsea, za sebou nechali například mistry z Liverpoolu, Tottenham či Arsenal.

Zdroj: www.whufc.com

Zatímco loni v červnu se v Londýně báli, že osmdesátitisícový Olympijský stadion bude v další sezóně hostit jen utkání Championship, na startu tohoto roku mohou směle pomýšlet na pořádání zápasů Evropské ligy či dokonce Ligy mistrů.

Svěřencům Davida Moyese nikdo příliš nevěří, Kladiváři však nepřestávají vyhrávat. Za rok 2021 získal víc bodů pouze vedoucí Manchester City. West Ham sice neoplývá takovou ofenzivní kvalitou jako Citizens, vyznačují se ale jinými přednostmi. Typicky českými.

Co tedy stojí za nečekaným vzestupem londýnského celku? Podle twitterové stránky West Ham News mají na pohárovém umístění největší zásluhu právě dva čeští reprezentanti, Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Dle zákulisních informací si bývalí slávisté, jak mají ve zvyku, po tréninku ordinují dávky navíc, čímž nakazili ostatní spoluhráče. Nejprve se přidal „slovanský blok“, Andriy Yarmolenko a Lukasz Fabianski, poté je následovali ostatní spoluhráči.

https://twitter.com/WHUFC_News/status/1354562722088816656

V minulé sezóně prý nebylo zvykem, že by nějaký hráč Kladivářů zůstával po tréninku na hřišti, dva čeští pracanti to ale mají ve svém DNA. Díky tomu, že se jim povedlo nakazit i ostatní spoluhráče, se v klubu podařilo vytvořit zdravou a pozitivní atmosféru, ve které se chtějí hráči zlepšovat.

Duo českých reprezentantů údajně navštěvuje tréninkové centrum West Hamu i ve dnech volna, kdy ostatní odpočívají doma. Svým přístupem nakazili i Yarmolenka, který se místo dnů volna přidává k české dvojici.

Jarod Bowen například po vzoru našich krajánků zůstává po tréninku, aby si piloval přímé kopy, Aaron Cresswell zase trénuje svoje centry.

Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem se svých typických českých vlastností nevzdali ani v Anglii. Tvrdá práce, dřina, odhodlání a týmové pojetí namísto hvězdných individuálních výkonů.

Tyto hodnoty pomohly vytáhnout West Ham až na čtvrté místo tabulky. Kladiváři tak mohou snít o evropských pohárech a třeba i duelu se Slavií.

Zdroj: Twitter – West Ham News

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.