Spojte se s námi

Bundesliga

Prezident Bayernu prozradil, proč nepřivedl Declana Rice. Potvrdil tak předraženost anglických fotbalistů

O tom, že už West Ham neudrží v týmu Declana Rice, nebylo před letošním přestupovým létem pochyb. Tyto předpoklady se i nakonec potvrdily, když anglického záložníka získal Arsenal za 116 milionů eur. Vše ale mohlo být docela jinak.

Publikováno

dne

O tom, že už West Ham neudrží v týmu Declana Rice, nebylo před letošním přestupovým létem pochyb. Tyto předpoklady se i nakonec potvrdily, když anglického záložníka získal Arsenal za 116 milionů eur. Vše ale mohlo být docela jinak.

O anglického záložníka se velmi zajímal Bayern Mnichov. „V případě dohody s Declanem Ricem jsme vzhledem k našim finančním možnostem museli stanovit jiné priority. To, co přetrvává, je klub. Proto je třeba dělat rozhodnutí v zájmu klubu,“ zveřejnil Fabrizio Romano slova Herberta Hainera.

Mnoho fotbalových expertů v létě nabízela několik alternativ za Rice, dle statistik a dalších faktorů mnohdy i lepších a především pak levnějších. Je ovšem všeobecně známo, že angličtí hráči mají cenovku vyšší než podobně kvalitní hráči odjinud.

Ucházení se mnichovského celku o Rice je ovšem pro mnohé bezpochyby poměrně šokujícím faktem. Thomas Tuchel má na pozici defenzivního beka aktuálně jednoho z nejlepších hráčů na světě. Joshua Kimmich je v Bayernu už od roku 2015 a stále je mu 28 let. Má tedy před sebou ještě řadu let.

Pravdou ale je, že k němu ještě můžeme přiřadit dva špičkové hráče ze zálohy – Leona Goretzku a Jamala Musialu. Tím ale seznam klasických záložníků končí. V případě zranění jednoho z nich má samozřejmě německý celek problém.

Tuchel má nicméně v záloze řadu různých formací, které volí dle soupeře. V pěti ligových zápasech vyzkoušel hned tři varianty rozestavení.

Rice v Arsenalu

Přihlédnout ale musíme i k faktu, že v poslední době jsou střední záložníci opravdu ceněni. Rice navíc v Arsenalu dokazuje svoje kvality, když je třetím nejlepším hráčem týmu.

V dresu Gunners se už navíc zapsal do střelecké listiny, když vstřelil proti Manchesteru United vítězný gól. Aktuálně má však anglický záložník problémy, které mu dost možná znemožní nastoupit do utkání proti Bournemouthu.

Zrovna tak mělo problémy i několik dalších hráčů – Gabriel Martinelli, Leandro Trossard a Bukayo Saka. Pro trenéra Mikela Artetu to tak není nic dobrého, když jeho tým čeká Manchester City a Chelsea.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené