Spojte se s námi


Fotbal

Preview: Valencia odstartuje ligu s Levante. Potvrdí roli favorita?

Publikováno

dne

Po pauze se opět rozjede i La Liga a na svůj první start se netrpělivě nemůže dočkat i Valencia, která se střetne s Levante. Domácí celek bojuje o poháry a vzhledem k tomu, že na třetí Sevillu ztrácí pouhých pět bodů, dá se v pátek očekávat jejich velké nasazení.

20170222 Liga Valencia CF v Real Madrid
Zdroj: Valenciacf.com

Hned z kraje určitě musíme zmínit kurz 1.7 na vítězství Valencie, který je podle mého názoru skvělou příležitostí a nabízí i value, i když menší hodnoty. A proč tedy tato sázka stojí jednoznačně alespoň za zamyšlení?

Valencia předvádí pod trenérem Albertem Celadesem dobré výkony a to i přesto, že mu nikdo nevěřil. Nutno podotknout, že jsem byl jedním z nich. Ovšem spíše to bylo všechno zapříčiněno tím, že byl z ničeho nic odvolán trenér Marcelino, za kterého se postavili i samotní hráči. S Valencií to tehdy nevypadalo vůbec dobře.

Nakonec však ale výsledky nejsou vůbec špatné. Ovšem i přesto, že má Valencia čtvrtý nejhodnotnější tým v celé La Lize, tak se jí nedaří tyto předpoklady dlouhodobě naplnit. A právě to má nyní Celades se svými svěřenci v plánu změnit.

Již zmiňovaných pět bodů na třetí Valencii není moc a jejich cíl je určitě skončit v první čtyřce zaručující Ligu mistrů. Osobně věřím, že se na první čtyři příčky dostane Atlético Madrid a poté jeden z dvojice Sevilla – Valencia.

Valencii bude chybět zraněné stoperské duo Garay – Mangala, ovšem i kdyby byli připraveni, tak by stejně trenér Celades s největší pravděpodobností postavil na hřiště dvojici Gabriel Paulista – Diakhaby. Kvůli karetnímu trestu nebude hrát také defenzivní štít Geoffrey Kondogbia. To Paco López může vybírat ze všech klíčových hráčů.

Co se statistik týče, tak Valencia doma neprohrála už 15 ligových zápasů. Ze zkušeností z Bundesligy však víme, že domácí prostředí nyní nehraje takovou roli, jako za normálu s fanoušky. Ale i tak je to určitě důležitá statistika.

To Levante je zase jedno z nejhorších mužstev, co se venkovních zápasů týče. Tři výhry a 11 proher není zrovna dobrá vizitka pro svěřence Paca Lópeze.

I vzájemné zápasy jasně hovoří ve prospěch Valencie, která prohrála s Levante pouze jednou z posledních 8 zápasů.

Na co se ale v posledních duelech mohli fanoušci těšit jsou góly, oba týmy vstřelily alespoň jednu branku v každém z posledních pěti zápasů, v nichž padlo celkem 20 gólů.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.