Spojte se s námi


Premier League

Preview: v pondělní dohrávce PL přivítá Brighton Stoke City

Publikováno

dne

Dvanácté kolo PL bude zakončeno v pondělí. Koncovkou bude konkrétně zápas domácího Brightonu, kam zavítá Stoke City. Zápas startuje v 21:00 SEČ.

Brighton

Malý tým z Brightonu se zatím pohybuje trošku překvapivě v první polovině tabulky. Konkrétně na osmém místě s 15ti body a vyrovnaným skóre. Před reprezentační pauzou měl Brighton dobrou formu a má šňůru 4 zápasů bez prohry, ve které získal krásných osm bodů. Trošku překvapivě body posbíral stylem, že venku dvakrát vyhrál a doma dvakrát remizoval. V posledním ligovém kole porazil venku Swansea výsledkem 0:1.

Kouč Hughton nebude v tomto zápase moci využít služeb zraněného Sidwella (O 0/0), což ale nebude žádná velká ztráta. Nejistý je také start Baldocka (U 0/0), což je také hráč širšího kádru. Otazník ale visí i nad golmanem Ryanem (G 11/0). Tomu však kryje záda zkušený Krul, který by byl v případě absence plnohodnotnou náhradou.

Hughton v domácím zápase nejspíše využije formace 4-4-2 ve složení: Ryna (Krul) – Bong, Dunk, Duffy, Bruno – Izquierdo, Pröpper, Stephens, Knockaert – Murray, Gross. Na svoji šanci v Brightonu čekají i dva čestí zástupci – Jiří Skalák a Aleš Matějů. Ani jeden z nich však zatím nemá na svém kontě žádný start.

Stoke City

Stoke je aktuálně patnácté s 12ti body a skóre -9. I Stoke před repre-pauzou body sbíralo. Ve dvou posledních zápasech získalo čtyři body za domácí remízu s Leicesterem a venkovní výhru ve Watfordu. Stoke se aktuálně pohybuje čtyři body nad sestupovým pásmem.

Trenér Hughes nebude v tomto zápase moci počítat se zraněnými Irelandem (Z 0/0), Butlandem (G 11/0) a nejisté jsou také starty Camerona (O 7/0) s G. Johnsonem (O 3/0). Největší ztrátou je bezesporu golman Butland. Mezi tři tyče se místo něj postaví zkušený angličan Grant, nebo méně zkušený dán Haugaard.

Hughes bude nejspíš opět sázet na formaci 3-4-2-1 ve složení: Grant – Zouma, Shawcross, Wimmer – Diouf, Fletcher, Allen, Pieters – Shaqri, Jesé – Choupo-Moting. Vidíme, že o zajímavá jména není v sestavě Stoke nouze. Minimálně z tohoto důvodu by se tým měl pohybovat v tabulce výše, než je nyní.

Prediction

Posledních šest vzájemných utkání sice vyhrálo Stoke, ale všechny jsou více než deset let staré. SK si s tímto zápasem moc nevědí rady a žádný z týmů nijak výrazně nefavorizují. I pro mne je tento zápas těžší na sázení. S minimálním vkladem si ale zahraji výhru domácích pojištěnou přes DNB či AH 0. Fotbalově se mi v posledních zápase přeji jen Brighton líbil o něco více. Působil kompaktněji a týmověji.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.