Preview: Opava hostí Slavii. Starosti obou klubů nemohou být rozdílnější

Zatímco Pražané si v týdnu vybojovali základní skupinu Ligy mistrů a mohou si jen drbat hlavu z toho, kolik bodů v ní udělají, Opavští mají starosti těžší. Pokud budou pokračovat v podobných výkonech jako dosud, hrozí jim sestup z FORTUNA:LIGY.

Zdroj: sfc.cz

Co pro fanoušky Opavy může být fotbalovým svátkem, může být pro trenéra Kopeckého noční můrou. Ve fotbalových kuloárech se totiž spekuluje o tom, že pokud dnes Slavii neporazí (při vší úctě jen málo splnitelný úkol), bude odstaven a může začít s hledáním nového trenérského angažmá.

Zkušený Pavel Zavadil již pár soubojů proti Slavii absolvoval a je mu jasné, že i kdyby přijela s velice pozměněným kádrem, stále bude extrémně těžké ji porazit. „Slavia je tým s obrovskou kvalitou. Je ve všech řadách neskutečně silný. Dokázali to v zápase s Bohemkou. Na hřiště šla nová jedenáctka a vše jim sedlo.“

V Plzni se Opavě, jako již poněkolikáté v této sezóně, nedařilo. „Takhle jako v Plzni hrát nemůžeme, to by dopadlo hodně špatně. Musíme se více semknout a podstatně lépe bránit, a to úplně všichni. Netýká se to jen defenzivních hráčů,“ poznamenal střední záložník a tvůrce hry Opavy.

Trenér Trpišovský, jak je, díky bohu, jeho zvykem, zůstává k jakémukoliv ligovému zápasu pokorný. “Těšíme se hodně, je to zase ligový zápas, hraje se v Opavě, kde je skvělé hřiště a prostředí. Doufám, že bude vyprodáno jako minule, když jsme tam hráli. Je to fotbalový stadion s dobrou atmosférou a hodně se těšíme. Samozřejmě se musíme přeorientovat, protože každý má plnou hlavu Kluže, Dortmundu a Barcelony. Je to těžké po tom losu, musíme se ale přeorientovat, že v neděli se zase hraje o tři body, které potřebujeme do domácí soutěže,” poznamenal na klubovém webu.

„Pro ně to bude náročné, do ligy vstoupili dobře, ale teď prohrávají. Na druhou stranu, je to zápas pro ně, v tuhle chvíli od nich nikdo nic nečeká. Když hráli doma se Zlínem, byl to důležitý zápas de facto o šest bodů a hráči byli pod velkým tlakem. Věděli, že musí vyhrát, že jim ty body mohou případně chybět. Teď přijíždíme my, to je pro ně možná jednodušší. O to lepší výkon ale musíme podat, hrát v té kvalitě, kterou umíme, oni určitě budou strašně bojovat. Mají některé velice zkušené a soubojové hráče, ty zápasy u nich jsou velice fyzicky náročné. Minule tam měl velké problémy i Míša Ngadeu, kterého jsme nakonec museli v sedmdesáté minutě střídat,” je trenérovi sešívaných jasné, že lehká práce je ve Slezsku skutečně nečeká.

Vzájemné zápasy končily, byť těsnými, ale přeci jen výhrami Slavie. V minulém ligovém ročníku svého soupeře Slavia porazila doma 3:1, venku 3:2, v sezóně 2004/2005 doma zvítězila 1:0, venku 2:1. Poslední body si Slezané připsali 17. dubna 2004, tedy před více než 15 lety – tehdy doma remizovali 0:0.

Dnes budou muset podat heroický výkon, aby si body znovu připsali a pokud se spekulace zakládají na pravdě, zachránili by pozici svému trenérovi.

Tip na sázení | Slavia vstřelí alespoň 3 branky v kurzu 1,81

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..