Živé výsledky
  • COR
    COR
    CRU
    CRU
  • COR
    COR
    CAP
    CAP
  • SUN
    SUN
    LEE
    LEE
  • HEN
    HEN
    DAL
    DAL
  • FK
    FK
    PRO
    PRO
  • HLU
    HLU
    Zbr
    Zbr
  • KLA
    KLA
    BAN
    BAN
  • Wis
    Wis
    Wid
    Wid
  • ROK
    ROK
    HOR
    HOR
  • FRY
    FRY
    HRA
    HRA
  • KAR
    KAR
    Vla
    Vla
  • PRB
    PRB
    OPA
    OPA
  • VYS
    VYS
    HOS
    HOS
  • Ves
    Ves
    BEN
    BEN
  • TAB
    TAB
    DUK
    DUK
  • SPA
    SPA
    ZLI
    ZLI
  • Vål
    Vål
    HAM
    HAM
  • LUB
    LUB
    JAG
    JAG
  • BOD
    BOD
    LIL
    LIL
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR

Přesvědčivá výhra Arsenalu. Dvakrát se trefila jeho nová posila z Baskicka

Přesvědčivá výhra Arsenalu. Dvakrát se trefila jeho nová posila z Baskicka
Foto: Depositphotos

Londýnský Arsenal se usadil na čele neúplné tabulky Premier League. V sobotu přesvědčivě vyhrál na domácím hřišti nad Nottinghamem Forest. Zafungovaly letní posily: Viktor Gyökeres vstřelil svůj již třetí ligový gól. Tentokrát ale fanoušky více potěšil méně nápadný hráč – Martín Zubimendi.

  • Arsenal porazil Nottingham s jeho novým koučem 3:0
  • Dva góly dal Martín Zubimendi
  • Jednou brankou přispěl Viktor Gyökeres

Neslavný začátek pro trenéra Postecogloua

Evropskými fotbalovými kluby obchází epidemie leverkusenózy. Projevuje se tím, že klub vyhodí trenéra po několika soutěžních zápasech, aniž by tento měl delší čas seznámit své svěřence se svou strategií. Obvykle mezi příznaky této nemoci patří silné ego lidí z vedení, kterým se trenér jednoduše nelíbí.

Vedle Erika ten Haga, který odešel z Leverkusenu po dvou ligových zápasech, si kufry balil také Gonçalo Feio z USK Dunkerque, který dokonce nestihl ani jedno soutěžní utkání.

A stejný osud postihl také Nuna Espirita Santa z Nottinghamu. Svůj tým vedl v této sezoně pouze ke třem ligovým zápasům, a dokonce si ani nevedl tak špatně – jedno vítězství, jedna remíza.

Teď je každopádně u kormidla Ange Postecoglou, známý ze svého působení v Celticu nebo Tottenhamu.
Australský trenér neměl snadnou premiéru. Jeho tým se představil na Emirates Stadium proti Arsenalu. A průběh zápasu byl jednostranný.

Už v sedmé minutě nebezpečně pálil Mikel Merino. Gabriel Magalhães v desáté minutě po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle a ve 21. minutě měl Nottingham dost štěstí, když se Gyökeresovi v nadějné pozici na hlavičku připletl do cesty Merino.

Gólovou radost tak nakonec prožil někdo úplně jiný. Defenzivní záložník Martín Zubimendi ve 32. minutě pálil po odraženém míči z voleje zpoza velkého vápna. Rána jako když kopne kůň – obrana Nottinghamu míč ještě tečovala, než zaplul nechytatelně do brány. Takové góly vidí diváci vždycky rádi.

Zubimendi si asi vzpomněl na spoluhráče Declana Rice z jarního zápasu proti Realu Madrid. Možná mu Angličan poradil: když ti vyjde jedna raketa, zkoušej to dál, určitě se trefíš podruhé. Ve 36. minutě to baskický fotbalista zkoušel z druhého místa podruhé, tentokrát se ale jeho pokus šajtlí stočil nad břevno.

Zubimendiho show

Na 2:0 tedy zvýšil Viktor Gyökeres. Stalo se ve 46. minutě a povedlo se to poté, co se zpětná přihrávka Eberechiho Ezeho po náběhu po levém křídle dostala právě ke švédskému útočníkovi.
V 52. minutě měl naději na snížení Chris Wood. Brankář Arsenalu Raya jeho nebezpečnou hlavičku vytěsnil nad břevno snad konečky prstů.
Zubimendi se přece jen druhé branky dočkal. V 79. minutě provedl nákop do pokutového území Leandro Trossard a Zubimendi, letní posila ze San Sebastianu, zvýšil na konečných 3:0.

Arsenal vyhrál zaslouženě. Na rohové kopy to bylo 8:3, na střely na bránu 5:1 pro domácí tým. Gunners jsou nyní na čele tabulky Premier League se ziskem 9 bodů. Ovšem před svěřence trenéra Artety se mohou během víkendu dostat fotbalisté Chelsea i Liverpoolu, kteří na své zápasy teprve čekají.

Zdroj: autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Další Čech za Součkem ve West Hamu? V Londýně se mluví o hvězdě Slavie

Další Čech za Součkem ve West Hamu? V Londýně se mluví o hvězdě Slavie

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování