Spojte se s námi


Fortuna liga

Přestupové novinky: Laporta chce zablokovat přestup Haalanda do Madridu, Conde na cestě do ciziny

Zimní přestupové okno už je otevřeno a v plném proudu jsou tak spekulace, přestupy a hostování. Co nejnovějšího se děje ve světě a v České republice?

Publikováno

dne

Zimní přestupové okno už je otevřeno a v plném proudu jsou tak spekulace, přestupy a hostování. Co nejnovějšího se děje ve světě a v České republice?

4. ledna

Svět

Morata nevěří přestupu do Barcelony

Ačkoliv mezi Moratou, Juventusem, Atléticem Madrid a Barcelonou panuje dohoda a přestup už je prakticky dohodnutý, španělský útočník podle Juanmy Castañy z El Partidazo de Cope nevěří tomu, že se transfer podaří dotáhnout. Barcelona má totiž velké finanční problémy a kvůli pravidlům finančního fairplay ještě nemohla zaregistrovat čerstvou posilu Ferrána Torrese.

Boj o Rudigera

Německý stoper má na svém kontraktu v Chelsea poslední půlrok a kvůli odlišným finančním představám na Stamford Bridge pokračovat nebude. Od 1. ledna může kdekoliv podepsat předběžnou smlouvu, do boje se přihlásilo hned několik týmů. V nejlepší pozici má být Real Madrid, zájem má i PSG, Bayern a Juventus.

Laporta chce zablokovat Haalanda

Erling Haaland má ve smlouvě s Borussií Dortmund klauzuli na 75 milionů euro, což přitahuje takřka všechny světové velkokluby. Sám hráč podle několika médií preferuje španělskou ligu před anglickou, jeho favoritem má být Real Madrid. Florentino Pérez dělá vše pro nové Galacticos a k Mbappému chce přivést i Haalanda, což se logicky nelíbí v Katalánsku.

Podle deníku Marca je prezident Barcelony Joan Laporta posedlý tím, aby zablokoval přestup Haalanda do Realu Madrid. Pokud by totiž královský klub získal dva nejlepší mladé fotbalisty světa, Katalánci by mu jen těžko konkurovali. Jenže s finanční situací, v jaké se Blaugranas nachází, není jasné, kde chce Laporta peníze na Haalanda vzít.

Poslední pokus o Mbappého

Kylian Mbappé může od 1. ledna jednat s jakýmkoliv klubem na světě, kam přestoupí v létě zadarmo. Všechno nasvědčuje tomu, že se přesune do Realu Madrid, což nenápadně naznačuje už od léta. Odmítl několik nabídek smluv, které by jej dělaly nejlépe placeným hráčem v klubu.

PSG se však nevzdává. „Věříme, že Mbappé tu bude s námi několik dalších let,“ oznámil na tiskové konferenci trenér Mauricio Pochettino. Věří tomu však doopravdy, nebo jde o zdvořilostní slova k uklidnění situace?

Česko

Slavia cílí na mladíky

Slavii se tuze zalíbilo v Mladé Boleslavi. Ze středočeského celku dotahuje příchod levého beka Davida Juráska, cena by se měla pohybovat kolem 20 milionů korun. Dále by z týmu Karla Jarolíma ráda vytáhla útočníka Daniela Filu, za jehož přestup žádá Mladá Boleslav zhruba 30 milionů korun.

Hotový už by měl být přestup stopera Maksyma Talovierova z Českých Budějovic, jenž přišel výměnou za Patrika Hellebranda. Dále sešívaní chtějí získat 19letého Marka Ichu z Táborska, kterého však nechají nejprve rozehrát na farmě ve Vlašimi.

Trio posil pro Karvinou

Bohumil Páník se může radovat. Poslední Karviná totiž získala tři velké posily, z Baníku dorazili na hostování Adam Jánoš, Ondřej Chvěja a Muhammed Sanneh. Zejména první jmenovaný je na Karvinou nadstandardní hráč a celku s 5 body může hodně pomoct.

Náhrada za Lischku pro Baník?

Sparta si z hostování v Baníku stáhla Davida Lischku, který se rozehrál do velké formy. Trenér Ondřej Smetana přiznává, že by si jej radši ponechal v kádru, ovšem proti rozhodnutí z Letné nic nezmůže. Musí se tak poohlížet po náhradě, mluví se o Alexanderu Mojžíšovi z Ružomberoku nebo Karlovi Pojezném z Jihlavy.

Conde do ciziny?

To by byla pro Zlín velká tráta. Klíčový hráč Cheick Conde je na cestě ze zlínské Letné pryč, loni kolem středopolaře kroužily Sparta a Slavia, teď to vypadá na cestu do zahraničí. Zájem je ve Francii i v Belgii.

Zdroj: Marca

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.