Přestup Tomáše Zajíce do Baníku má trochu hořkou příchuť. Vděčnost mu nic neříká

Útočník Slovácka, kterému končí v týmu smlouva 30. června, měl původně přestoupit do Mladé Boleslavi a mnozí to brali jako hotovou věc. Z přestupu však sešlo a fotbalista nakonec míří z Uherského Hradiště do Baníku Ostrava.

Zdroj: fcb.cz

Tomáš Zajíc je od 1. července volným hráčem a pokud neměl v Mladé Boleslavi podepsanou řádnou smlouvu, tak ji může podepsat kdekoli jinde. Třeba v ostravském Baníku. Ale okolnosti tohoto přestupu jsou přinejmenším trochu podivné. Jestliže totiž má hráč domluvený přestup několik měsíců předem a nakonec přestoupí do úplně jiného klubu, tak každého určitě zajímá, co se stalo.

Plat Zajíce musel být domluven určitě už dopředu. Takže si buď musel říci o jeho zvýšení, nebo třeba, jak tvrdí server isport.cz, se na scéně objevil hráčův agent Kamil Řehák a řekl si o velkou provizi pro sebe. Tu středočeský klub údajně odmítl zaplatit, k čemuž určitě přispělo i to, že se mu vrací z hostování v Kayserisporu bosenský střelec Muris Mešanovič.

Jenomže Tomáš Zajíc se, patrně kvůli svému agentovi, může dostat do velmi špatného světla u fotbalové veřejnosti. Už ten obrat o 180 stupňů je věc velmi podivná. Jestli se hráč s klubem nedohodl skutečně kvůli provizi jeho agenta, zavání to tím, že je útočník jeho vazalem. Tak by to určitě být nemělo. Přestup by spolu měli řešit samozřejmě jak hráč, tak i jeho agent. Kde však bude příští působiště hráče, by rozhodně nemělo být závislé na provizi hráčova agenta.

Baník Ostrava je sice klub, který má obrovskou tradici a velké množství příznivců. Mnohem více než Mladá Boleslav. Přesto by mladý hráč a jeho agent měli mlčet ke svému případnému angažmá, protože to rozhodně nedělá žádný velký dojem na jejich morální kvality. Stávající nejlepší střelec mužstva z Uherského Hradiště má určitě celou kariéru před sebou.

Spolupráce s Ondřejem Šašinkou fungovala na výborné úrovni, když byl na hostování ve Slovácku z Baníku Ostrava. Ale v ostravském klubu jsou další výborní útočníci. Například Nemanja Kuzmanovič a Tomáš Smola. Proto bude muset Tomáš Zajíc svoje kvality teprve prokázat. V dresu Slovácka totiž neměl stálou formu a odehrál i zápasy, které se mu vyloženě nepovedly. Jeho největší slabinou je hra jeden na jednoho, kde má velké rezervy.

Ke svému mateřskému klubu se navíc zachoval velmi macešsky, na což v Uherském Hradišti nejsou moc zvyklí. Tento klub je velmi hrdý na své odchovance a ti zpětně jsou hrdí na svůj klub, který je fotbalově vychoval. V tomto případě se na odchovance v Uherském Hradišti moc v dobrém vzpomínat nebude.

Ne, že by mu Slovácko a jeho fanoušci nepřáli všechno nejlepší v jeho další fotbalové kariéře. Ale podle názoru některých příznivců klubu měl zůstat ještě aspoň rok a teprve potom se vydat na další, třeba lukrativnější angažmá. Pomohl by nejen svému klubu, ale především sám sobě. Každý je ale svého štěstí strůjce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ono vůbec nebývá obvyklé, aby perspektivní hráč, u něhož není pochybnost, že na první ligu má, v mateřském klubu skončil neprodloužením smlouvy. Svědčí to buď o hráčově uraženosti (která ovšem někdy může být i opodstatněná) anebo o nevděku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.

Vaněček pochytal 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu! Jak si vedli další legionáři v NHL?

V noci se odehrálo hned 13 utkání NHL. Nechyběli v nich pochopitelně ani legionáři z České republiky. Nejvíce se dařilo Vítkovi Vaněčkovi, ovšem dobrými výkony se blýskli i jiní.