Přestup na trase Ostrava-Inter Milán! Sledujeme návrat akademie Baníku na výsluní?

Samuel Grygar. Jméno, o kterém dosud mnoho z nás nejspíše ani neslyšelo. Může se však potenciálně jednat o velkou hvězdu českého fotbalu. Ve svých šestnácti letech totiž opouští domovský klub a přestupuje do Interu Milán.

Zdroj: fcb.cz

Akademie Baníku Ostrava patří dlouhodobě k těm nejlepším v České republice. Vzpomeňme na mnoho bývalých reprezentantů, kteří jejími výběry v minulosti prošli. Zářným příkladem může být třeba Milan Baroš, který zažil na úspěchy velmi bohatou kariéru.

Byť ani akademii FCB neminul útlum, v současné době se na ni snáší slova chvály. Úspěchy na domácím poli, k tomu příkladná reprezentace českého fotbalu na mezinárodních turnajích.

Šéf akademie a persona Baníku Radek Slončík si musí mnout ruce, jak jde jeho realizačnímu týmu trenérů a lektorů práce od ruky. Práce, která nyní přinesla ovoce v podobě zajímavého přestupu do zahraničního velkoklubu.

Jedna z hvězd mládežnického systému klubu, šestnáctiletý záložník Samuel Grygar odchází do Interu Milán. Grygar narozený v roce 2004 dosud nastupoval ve výběru do 17 let.

“Je to svým způsobem ocenění práce všech trenérů v naší akademii a současně snad i výzva pro ostatní kluky, že z Baníku může vést cesta na tak renomovanou adresu.

Hráče jsme měli pod smlouvou, ale bylo by nesmyslné mu v odchodu bránit. I touha hráče vyzkoušet si takové angažmá je zcela pochopitelná,” vyjádřil se na klubovém webu výkonný ředitel Michal Bělák.

“S Interem došlo k dohodě na finančním vypořádání a nezbývá, než Samuelovi popřát, ať se mu v Itálii daří a udělá dobrou reklamu celému Baníku. Věříme, že v tomto ročníku jsou i další kluci, kteří mají potenciál se prosadit v našem áčku,” dodal.

Tak ať se Grygarovi v Interu daří!

Zdroj: FC Baník Ostrava

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Bože proč? Má v týmu Milana Jiráska, kterej tam taky v 16 byl a jak dopadl? Vrátil se do Sparty, kde si nezahrál a teď je ráž, že kope Baník

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.