Spojte se s námi


Fotbal

Přešlap, o kterém se příliš nemluví? PSG za něj v létě zaplatilo 90 milionů eur, on stále nezáří. Kolo Muani hodlá kritiky umlčet

V minulé sezoně patřil Randal Kolo Muani mezi velké objevy evropského fotbalu. Svými výkony ve Frankfurtu si vybojoval místo na mistrovství světa v týmu Francie. Na konci léta jej navíc koupilo PSG za 90 milionů eur. Částku ale svými výkony nesplácí tak, jak se čekalo.

Publikováno

dne

V minulé sezoně patřil Randal Kolo Muani mezi velké objevy evropského fotbalu. Svými výkony ve Frankfurtu si vybojoval místo na mistrovství světa v týmu Francie. Na konci léta jej navíc koupilo PSG za 90 milionů eur. Částku ale svými výkony nesplácí tak, jak se čekalo.

Eintracht Frankfurt jej v létě 2022 získal zcela zadarmo. Randal Kolo Muani tak nebyl pod žádným tlakem. Ne snad, že by se od něj nečekaly dobré výkony. Už v Nantes ukazoval zajímavý potenciál. Ale to, jak se v Německu uvedl, překvapilo mnoho lidí.

Za tradiční bundesligový celek odehrál 50 soutěžních utkání s bilancí 26 vstřelených gólů a 17 asistencí. Patřil mezi nejlepší hráče nejen v německé nejvyšší soutěži, ale i v Evropě. Dokonce si vybojoval místo v reprezentaci Francie, kde je v útoku obrovská konkurence.

Podíval se i na mistrovství světa, kde se však stal smutným finálovým hrdinou, když jej ve 100% gólové příležitosti neuvěřitelně vychytal Emiliano Martínez, což znamenalo, že se mistry světa stali Argentinci.

Hlavu však má silnou. Jenže v září se upsal PSG. Tentokráte musí čelit mnohem většímu tlaku. Nepřišel tak úplně zadarmo. Naopak. Francouzský gigant za jeho příchod zaplatil 90 milionů eur. Vkládal do něj velké naděje.

Že by je ale 25letý fotbalista zatím naplňoval? Ne tak docela. Jeho angažmá zatím není propadák, ale ani velký úspěch. Kolo Muani nicméně věří, že veškeré kritiky a pochybovače může přesvědčit, že peníze za něj nebyly vyhozené z okna.

Kolo Muani chce PSG částku splatit svými výkony

PSG se ze začátku sezony trápilo. Navíc se nevědělo, co bude s Kylianem Mbappém. Investice do Randala Kolo Muaniho musí být správným krokem. Jenže 25letý ofenzivní univerzál toho zatím nenahrál tolik, aby se mohl předvést.

Čísla přitom nemá vůbec špatná. 27 zápasů, 11 gólů, 3 asistence. Když si vezmeme v potaz, že v základní sestavě nenastoupil ani v polovině duelů, tak se jedná vlastně o vynikající bilanci. Sám hráč chce ale pochopitelně víc.

„Vidím kritiku už od chvíle, kdy jsem se PSG upsal. Nutí mě to na sobě pracovat. Je dobré být pod palbou, je to jako rada, kterou je potřeba brát v potaz, musíte se zlepšovat, aby ta kritika zmizela. Je to logické. A cena, za kterou jsem přišel? Jen další tlak, který musím zvládnout. Trávím kousek po kousku,“ vyjádřil se pro Onze Mondial.

Cíl má tedy Kolo Muani jasný: „Je to těžko stravitelné, ale řeknu vám tajemství. Časem si lidé řeknou, že těch 90 milionů eur byla dobrá cena pro Randala Kolo Muaniho, i když si teď klepou na čelo.“

Zdroj: Onze Mondial, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené