Spojte se s námi


Bundesliga

Překvapivý podpis v Německu? Leverkusen stojí o legendu rivala, Dortmund letos dotáhla do finále Ligy mistrů

Bayer Leverkusen se chystá navázat na historickou mistrovskou sezonu. A nebude to mít lehké. O jeho hráče je zájem, některé bude nahrazovat těžce. Jednu z odchozích hvězd by však mohl nahradit velkou legendou rivala.

Publikováno

dne

Bayer Leverkusen se chystá navázat na historickou mistrovskou sezonu. A nebude to mít lehké. O jeho hráče je zájem, některé bude nahrazovat těžce. Jednu z odchozích hvězd by však mohl nahradit velkou legendou rivala.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Trenér Xabi Alonso si podmanil Německo. Přicházel do týmu s velkým potenciálem, který se ovšem nevídaně trápil. V sezoně, kdy byl Leverkusen na odpis, jej ale zachránil. O rok později se navíc radoval z historicky prvního titulu v klubové historii.

Aby toho nebylo málo, prošel Bayer sezonou bez jediné ligové prohry, ovládl také německý pohár. Jedinou porážku německý mistr utrpěl ve finále Evropské ligy, kde byl krátký na Atalantu Bergamo.

Bylo u toho i trio fotbalistů z České republiky. Svými góly či asistencemi k úspěšné sezoně přispěli Adam Hložek a Patrik Schick, kteří by toho ovšem rádi odehráli více, či Matěj Kovář, který chytal primárně v pohárech.

Je však otázkou, kdo všechno v klubu zůstane v nové sezoně. Hložek je podle nejnovějších informací na odchodu. Schick si chtěl výkony na Euru říct o poslední velký přestup. Kovář musí nadále bojovat o post jedničky.

Mimo to je ale zájem o hlavní strůjce úspěšného ročníku. Jedním z nich byl například obránce Jonathan Tah, který by měl posílit Bayern Mnichov. Pokud se tak stane, zvažuje Leverkusen velmi zajímavou náhradu.

Získá Leverkusen legendu rivala?

Tah podával skvělé výkony. Nahradit jej by nebylo lehké, ale určitě to není nemožné. A podle německých médií, například DW Sports, zvažuje Bayer Leverkusen velmi zajímavou náhradu.

Volným hráčem je v současnosti totiž Mats Hummels, legenda Borussie Dortmund, bývalý hráč Bayernu Mnichov. Zkušený obránce dotáhl v uplynulém ročníku Dortmund do finále Ligy mistrů, navzdory svému věku (35 let) si počínal fantasticky. Byl lídrem, dával góly, skvěle bránil.

I proto se spekuluje, že mají o Hummelsovy služby zájem například italští giganti. Kdyby se tedy Leverkusen rozhodl zkušeného obránce získat, čeká jej nelehký boj. Je také otázkou, zdali by vůbec sám hráč byl ochoten do klubu přestoupit. Na druhou stranu, alespoň by se nemusel stěhovat nijak daleko a měl by šanci na úspěch.

Zdroj: DW Sports, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.